×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Wybieramy idealną deskę na taras

Wybieramy idealną deskę na taras

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 02 sty 2018 17:31

Rynek jest podzielony między zwolenników tarasów z drewna i materiałów kompozytowych. Obydwa materiały mają swoje zalety i wady. Tym razem opisujemy deski kompozytowe.

Kompozyt to wyrób o małych wymaganiach konserwacyjnych. Jest to innowacyjny produkt. W zależności od producenta, jest połączeniem naturalnych włókien drzewnych z tworzywami sztucznymi i substancjami uszlachetniającymi. Perfekcyjnie imituje drewno.

Deski kompozytowe są w minimalnym stopniu podatne na czynniki atmosferyczne, nie ulegają biodegradacji, nie wymagają dodatkowej impregnacji, występują w różnej kolorystyce, a w razie potrzeby możemy również zmienić ich kolor w trakcie użytkowania malując je odpowiednimi środkami. Należy jednak pamiętać o regularnym ich sprzątaniu. Deski kompozytowe w wersji ryflowanej są antypoślizgowe, nie grozi nam również zranienie drzazgą. Cena dobrego kompozytu często równa jest cenie deski tarasowej z drewna egzotycznego. Szacunkowy okres użytkowania to 25 lat – tłumaczy Joanna Bołtromiuk-Jerzyk, właściciel firmy Olga Invest. Deski drewniane tarasowe należałoby podzielić na gatunki krajowe i egzotyczne.

Najczęściej z gatunków egzotycznych stosuje się deski z Ipe, Camaru, Merbau, Bangkiraj, Tatajuba, Denya. Są to gatunki o największej gęstości, zawierają w sobie dużo substancji oleistych dlatego nie chłoną wody, nie ulegają łatwo inwazji grzybów i pleśni. Niewątpliwą zaletą jest również ich naturalne piękno i niepowtarzalny charakter prawdziwie naturalnego drewna. Wymagają natomiast dodatkowej impregnacji np. olejami – dodaje Joanna Bołtromiuk-Jerzyk. Szacunkowy okres użytkowania to około 30 lat przy systematycznej impregnacji.

Czytaj także: Nawierzchnie wokół domu

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także