Najlepsze Domy
Zobacz nowoczesne wnętrza apartamentu w Poznaniu

Zobacz nowoczesne wnętrza apartamentu w Poznaniu

Apartament o powierzchni 42m² mieści się w centrum Poznania, inwestor zgłosił się do pracowni ze zleceniem projektu apartamentu dwupokojowego przeznaczonego na wynajem.

Biuro projektowe LOFFT stanęło przed wyzwaniem zaprojektowania apartamentu w Poznaniu, które od początku zostało przeznaczone pod wynajem. Architekci musieli stworzyć wnętrze, które z jednej strony będzie uniwersalne, a z drugiej warunkiem były dobre jakościowo materiały wykończeniowe. 

Mając to na uwadze, przy projektowaniu zwrócono uwagę na staranny wybór dobrych jakościowo materiałów wykończeniowych. Architekci postawili na stonowaną kolorystykę, która panuje w każdym pomieszczeniu: pokój dzienny z aneksem kuchennym, sypialnia, łazienka, korytarz. Salon został połączony z kuchnią ale pomieszczenia oddzielono kolorystyką - stąd kontrastujący kolor kuchni.

W salonie zdecydowanie przeważa biel, a to za sprawą zabudowy wykonanej na specjalne zamówienie. Architekci z jednej strony chcieli zachować odrębność obu pomieszczeń – kuchni i salonu, natomiast z drugiej – przemycili kolorystykę jaką widzimy w kuchni w jednym elemencie – w panelach fornirowanych pod TV w salonie.

Pracownia LOFFT postawiła na minimalizm. Duża ilość drewna użytego w projekcie jest przełamana zastosowanymi kamiennymi płytkami w korytarzu i łazience. Na suficie są elementy sztukaterii aby dodać eleganckiego charakteru wnętrzu.

Oświetlenie to elementy ukrytych linii wkomponowane między sztukaterie oraz funkcjonalne oświetlenie wyspy kuchennej. Aktualne trendy w projektowaniu oświetlenia to przede wszystkim postawienie na jakość i minimalizm, światło ma spełniać swoje zadania a nie narzucać się bryłą - ma współgrać z otoczeniem. Czasy żyrandoli dominujących wnętrze już minęły. Architekci z pracowni LOFFT w tej realizacji postawili kolejny raz na kolekcję Mix Line od AQForm. Oświetlenie liniowe ma wiele zalet, zarówno w zakresie estetyki, jak i funkcji. Zgrabną linią można efektywnie oświetlić całe pomieszczenie. Funkcjonalne, a zarazem spektakularne zaaranżowanie oświetlenia we wnętrzach jest wyzwaniem dla niejednego projektanta. Sztuczne światło towarzyszy nam na każdym kroku, nie tylko w domu czy miejscu pracy. Jego odpowiedni dobór ma wpływ nie tylko na zdrowie, ale i samopoczucie.

Stonowany minimalizm kolorystyczny przełamują dodatki, które może zmieniać każdy najmujący apartament. Wnętrze apartamentu w Poznaniu zostało tak zaprojektowane, aby każdy kto będzie w nim mieszkał mógł je urządzić zgodnie ze swoim gustem, nie zmieniając przy tym prawie wcale bazy czyli kolorów ścian, czy mebli.

Projekt: LOFFT architektura Małgorzata Hendrych-Lubińska
Wykonawstwo: ANKRA Maciej Wiczkowski

Zobacz także: Nowoczesne wnętrze małego domu. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!