Najlepsze Domy
Otwarta strefa dzienna w polskim domu

Otwarta strefa dzienna w polskim domu

Prosta bryła domu przekryta dwuspadowym dachem oraz wykończona tynkiem i płytkami elewacyjnymi kryje w sobie niezwykle funkcjonalne i ciepłe wnętrze. Centralnym punktem parteru jest strefa dzienna, w skład której wchodzi przestronny salon z jadalnią i otwarta na nie kuchnia.

Ściany i meble utrzymane są w stonowanej kolorystyce – bielach, brązach, szarościach i beżach. Całość uzupełniono soczystymi, kolorowymi dodatkami. Wnętrze ożywiają kolorowe pufy i stolik kawowy, jak również barwny dywan.

Otwarta strefa dzienna została umownie podzielona za pomocą zróżnicowanego wykończenia podłogi – w salonie mamy ciemnoczekoladowe drewniane deski, a w jadalni i kuchni szare płytki ceramiczne w dużym formacie.

Otwarta przestrzeń została wypełniona nowoczesnymi meblami. Kolory dodatków dobrze komponują się z nowoczesnymi transparentnymi krzesłami w jadalni. Ozdobą tej przestrzeni są też nowoczesne lampy nad stołem.

Jadalnia i kuchnia wyróżniają się dużym narożnym oknem w cienkiej ramie. Dzięki temu przestrzeń jest dobrze doświetlona. Ponadto, zastosowanie dużego lustra w sąsiadującym z jadalnią holu, optycznie powiększa całą przestrzeń.

Ciekawym elementem salonu jest ścianka telewizyjna wykończona drewnem i szarą zabudową meblową. Na uwagę zasługuje też niesymetryczna półka na książki.

Zobacz także: W polskiej sypialni. 15 ciekawych aranżacji

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!