Najlepsze Domy
W polskiej sypialni. Zobacz 15 ciekawych aranżacji

W polskiej sypialni. Zobacz 15 ciekawych aranżacji

Sypialnia jest pomieszczeniem, które może pełnić zarówno jedną, jak i kilka funkcji. Właściciele dużych mieszkań lub domów mogą sobie pozwolić na wygodny pokój, w którym się tylko śpi. Posiadacze dwupokojowego mieszkania będą rozważać sypialnię wielofunkcyjną, to znaczy taką, w której zaaranżowane jest np. miejsce na pracę, ćwiczenia, duża szafa na ubrania itp.

Właściciele domów, zwłaszcza tych dużych, mają też spore pole do popisu jeżeli chodzi o wybór lokalizacji sypialni. Na ogół na sypialnię przeznacza się jeden z pokoi na poddaszu lub piętrze. Dobrze, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca.

W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko. Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnią jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku. O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem.

Czytaj także: Feng shui - sypialnia. 

Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy pomysłowo wykorzystać. Możemy ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd.
Warto również przemyśleć kolorystykę i styl, w którym urządzimy sypialnię. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Jedni dobrze czuja się w jasnych, neutralnych kolorach (bielach i beżach), inni zaś w czerwieniach i bardziej odważnych barwach. Warto jedynie ostrożnie komponować kompozycje złożone z kliku kolorów.

Wybór stylistyki sypialni również będzie kwestią gustu. Miłośnicy przytulnej, sielskiej atmosfery mogą urządzić sypialnię w stylu rustykalnym, zwolennikom minimalizmu spodoba się styl industrialny czy skandynawski.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!