REKLAMA
Najlepsze Domy
Malowanie ścian na sypkim podłożu

Malowanie ścian na sypkim podłożu

Fot. Beckers
Fot. Beckers
Jak przygotować nowe ściany do malowania, gdy podłoże jest zbyt chłonne lub sypkie? Warto w tej sytuacji zastosować preparat gruntujący. Nie tylko wzmocni powierzchnię, ale też zwiększy wydajność nowej farby.

Jak odpowiednio przygotować się do malowania ścian? Na początku należy pamiętać, że świeże tynki nadają się do malowania po minimum 4 tygodniach. Zanim wałek pójdzie w ruch, trzeba też oczyścić ściany z kurzu czy brudu i usunąć słabo przylegające powłoki. Następnie należy zaszpachlować ubytki, a na koniec wygładzić wszystkie nierówności. Na oczyszczoną z pyłu ścianę nakładamy warstwę preparatu gruntującego Beckers Max Primer. Jeżeli powierzchnia jest bardziej chłonna, można pomalować ją drugi raz już po upływie dwóch godzin. Dalej, tak przygotowaną ścianę, malujemy farbą nawierzchniową w wybranym odcieniu, by cieszyć się pięknym kolorem na długi czas.

Czytaj także: Jak się pozbyć uszkodzeń na ścianach wewnętrznych.

Beckers Max Primer wzmacnia słabe, wcześniej niemalowane podłoże i zmniejsza jego chłonność. Co więcej poprawia przy tym przyczepność farby nawierzchniowej, dzięki czemu jest ona też bardziej wydajna. Preparat dostosowany jest do farb marki Beckers. Cechuje się niezwykłą wydajnością i jest od razu gotowy do użycia. Gdy ściany nie wymagają silnego stężenia preparatu, można go rozcieńczyć wodą zgodnie z instrukcją na opakowaniu. Bezbarwna i bezrozpuszczalnikowa formuła jest bezpieczna dla środowiska. Produkt z powodzeniem może być stosowany m.in. w domach, biurach, szkołach czy szpitalach.

Beckers Max Primer.jpg
Beckers Max Primer.jpg

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!