REKLAMA
Najlepsze Domy
Dowiedz się jak "Wulkan" może ogrzać twój dom

Dowiedz się jak "Wulkan" może ogrzać twój dom

Producenci mebli, oświetlenia, ale również elementów wykończenia wnętrz stale prześcigają się zarówno jeśli chodzi o wzornictwo, materiały, jak i technologie jakie są wykorzystywane przy produkcji. Innowacyjność rozwiązań to z wielu względów kluczowy aspekt w rozwoju produktowym oferty. Przekłada się na jakość produktu oraz bardzo często na jego wygląd. Tak też jest z technologią Wulkan.

Technologia Wulkan opatentowana przez markę Luxrad wykorzystuje zasadę konwekcji. Grzejniki produkowane są w oparciu o zastosowanie rurek o dwóch różnych średnicach, które w kolejnym etapie są ze sobą spawane.

Technologia Wulkan_LUXRAD.jpg
Technologia Wulkan_LUXRAD.jpg

Przestrzeń między rurkami wypełniana jest wodą, która się nagrzewa i tworzy komin ciepłego powietrza co najlepiej obrazuje poniższy rysunek.

Stal, która się nagrzewa od wewnątrz oraz od zewnątrz daje dodatkowe źródło ciepła i tym samym niezwykle podnosi moc grzewczą urządzenia. Przekłada się to również na względy ekonomiczne.

Nie tylko możemy mówić o szybszym nagrzaniu pomieszczenia, ale również na dłuższym utrzymaniu tego stanu.

 Wulkaniczne grzejniki

Technologia Wulkan została zastosowana w kilku modelach grzejników m.in. Sahara, który charakteryzuje się budową rurek o klasycznym przekroju koła o średnicy 30 mm oraz Everest, którego średnica wynosi 60 mm.

Oba modele uosabia harmonijny charakter, a mając możliwość wyboru szerokiej gamy kolorów dają duże możliwości aranżacyjne pomieszczeń. Pierwsze grzejniki z zastosowaną technologią Wulkan, charakteryzowały się obłymi kształtami, natomiast grzejnik Kobe o  wym. 30 mm x 30 mm i Zeus o wym. 60 mm x 60 mm to modele o profilach czworokątnych.

Jest to odpowiedź na panujące trendy – kanty oraz geometrię. W ofercie są dwie opcje: o ciśnieniu 3 lub 10 barów, które są dostępne również w wersji elektrycznej.

Polacy coraz chętniej sięgają po systemy inteligentnych domów

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!