Najlepsze Domy
Ciepły montaż okien dachowych

Ciepły montaż okien dachowych

Aby cieszyć się komfortem na poddaszu, należy zadbać o właściwą temperaturę panującą w tym pomieszczeniu. Fot. Velux
Aby cieszyć się komfortem na poddaszu, należy zadbać o właściwą temperaturę panującą w tym pomieszczeniu. Fot. Velux
Zatrzymanie w domu ciepła wiąże się z eliminacją mostków termicznych – luk w konstrukcji budynku, przez które traci on energię cieplną. To istotne zwłaszcza podczas instalacji okien dachowych.

Aby cieszyć się komfortem na poddaszu, należy zadbać o właściwą temperaturę panującą w tym pomieszczeniu. Istotny jest wybór odpowiednich okien – wytrzymałych i energooszczędnych. Warto też zwrócić uwagę na sposób ich instalacji – ciepły montaż to rozwiązanie zwiększające komfort termiczny na poddaszu. Na czym on polega i jakie są jego zalety?

Czym jest ciepły montaż okien?

Ciepły montaż to gwarancja energooszczędności i bardziej zaawansowanej izolacji okien niż w przypadku tradycyjnej instalacji. Nowoczesna izolacja sprawia, że okna jeszcze efektywniej chronią poddasze przed stratami energii. W systemie ciepłego montażu marki Velux warstwa izolacyjna jest aż o 7 cm grubsza niż podczas tradycyjnej instalacji okien.

System ciepłego montażu marki Velux składa się z ramy izolacyjnej BDX, wokółokiennej izolacji BFX oraz teleskopowej rynny odwadniającej. Wzmocniona Rama izolacyjna wykonana z wysokoizolacyjnego elastycznego polietylenu efektywnie ociepla zewnętrzną powierzchnię okna i jest idealnie dopasowana do okna i konstrukcji dachu. Wokółokienna izolacja gwarantuje szczelność i ochronę przed wiatrem i wilgocią, natomiast stalowa rynna dodatkowo zabezpiecza okno przed wodą i wilgocią.

Co można zyskać dzięki temu rozwiązaniu?

Zamontowanie w ten sposób okien dachowych pozwala na eliminację mostków termicznych. Gwarantuje też uzyskanie o 3℃ wyższej temperatury wewnętrznej powierzchni okna, dzięki czemu ograniczone są straty energii i zaparowywanie szyb.

Ciepły montaż pozwala zarówno na prawidłową izolację termiczną, jak i przeciwwilgociową na całej długości ościeżnicy. W ten sposób eliminowany jest też często występujący problem chłodu odczuwanego podczas przebywania w pobliżu okna.

Czytaj także: Rolety okienne - rodzaje i zastosowanie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!