REKLAMA
Najlepsze Domy
Biel i czerń nadal modne

Biel i czerń nadal modne

Biało-czarna aranżacja może na pozór wydawać się zimna i surowa. Jednak idealnie dobrane dodatki w prosty sposób ocieplą ją, nadając wnętrzu modny i nowoczesny klimat.

Decydując się na takie zestawienie od razu trzeba założyć, że biały będzie kolorem dominującym. Białe ściany to idealne tło do czarnych elementów. Szczególnie dobrze sprawdzają się tu ciemne meble z połyskiem, które nie tylko kontrastują, ale i odbijają światło, tworząc dodatkowy efekt.

Ciekawie też wygląda połączenie tych kolorów np. w meblach kuchennych. Biel przełamana czernią piekarnika, płyty grzewczej lub zlewozmywaka - robi wrażenie. Przy czym w pokojach gościnnych czy salonach czerń powinna być naprawdę tylko dodatkiem. W takim kolorze mogą być np.: ramki zdjęć, lampy, wazony, świeczniki, poduszki czy pufki (np. w geometryczne wzory z przewagą czarnego).

Czytaj także: Drzwi nadające wnętrzu elegancką lekkość.

Możemy też pokusić się o ciemny dywan na jasnej podłodze lub wykorzystać narzutę na łóżko. Jeśli natomiast nie boimy się aranżacyjnych eksperymentów, można udekorować ściany ciemnymi napisami lub ulubionym cytatem. Poza tym czerń dobrze prezentuje się też na klatce schodowej - wykorzystana na stopniach ładnie będzie komponować się z białymi poręczami czy tralkami barierki.

Pamiętajmy jednak, że biało-czarna aranżacja sama w sobie jest dość specyficzna, dlatego trzeba uważać na dobór dodatków, a dokładnie ich formę i ilość. Tu sprawdza się zasada - im mniej tym lepiej.

Drzwi wewnętrzne

Jeżeli chodzi o drzwi wewnętrzne, to w tym przypadku, pasować będą drzwi łączące w sobie oba kolory. Przykładem tego jest kolekcja Destino Unico

Biel Destino Unico przecinają ciemne, szklane wstawki. Dzięki temu kolekcja ta doda pomieszczeniu charakter, tworząc przy tym intrygujące wnętrze z odrobiną nonszalancji, idealne do takiej aranżacji - mówi Adam Hucz, odpowiedzialny za markę Invado.

Możemy też postawić na białe drzwi Versano z subtelnymi przeszkleniami, które także idealnie wkomponują się w czarno-białą aranżację. Ich designerska lekkość i wyjątkowa dbałość o szczegóły podkreślą nowoczesny charakter każdego pomieszczenia.

Stawiając na biało-czarną kolorystykę stawiamy na klasyczny biały, który zawsze będzie modny (mimo zmieniających się trendów) i czerń stanowiącą mocny, przestrzenny element dekoracyjny. Warto więc kolory te dobierać z wyczuciem, by stanowiły harmonię i współgrały ze sobą designersko. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasza wymarzona dwukolorowa aranżacja jest efektowna i w pełni dopracowana.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!