×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Właściwa termoizolacja na dachu skośnych

Właściwa termoizolacja na dachu skośnych

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 05 marz 2018 11:05

Tomasz Kwiatkowski, doradca techniczny Rockwool Polska odpowiada dlaczego warto zastosować dobrej jakości materiał termoizolacyjny przy docieplaniu dachu skośnego.

Przez dach ucieka z domu najwięcej ciepła – dlatego tak bardzo istotna jest jego odpowiednia izolacja. W Polsce najbardziej popularne są dachy o dwuspadowej konstrukcji, które izolowane są przeważnie wełną skalną w dwóch warstwach – między krokwiami i pod krokwiami. Bardzo ważne jest odpowiednie zaprojektowanie dachu skośnego, dobór właściwego materiału izolacyjnego oraz prawidłowe wykonawstwo.

Taki dach będzie dobrze chronił poddasze zimą przed mrozem, latem przed falą upałów, a także przed wilgocią oraz hałasem. Dobrze zamontowana izolacja powinna być przede wszystkim szczelna i wykonana z odpowiednio dobranych materiałów.

W przypadku konstrukcji dachowych warto zwrócić uwagę, by izolacja była sprężysta i niepalna. Dlatego ważny jest dobór materiału o dużej gęstości. Dzięki temu ocieplenie szczelnie wypełnia przestrzenie między krokwiami, niwelując mostki termiczne, a także ochrania drewniane elementy konstrukcyjne przed ewentualnym zagrożeniem pożarowym.

Materiały o mniejszej gęstości nie dają już takiej gwarancji trwałości i bezpieczeństwa. Właśnie to cechuje produkty z wełny skalnej, które posiadają bardzo dobre parametry cieplne, są trwałe i sprężyste a ich zastosowanie poprawia komfort akustyczny pomieszczeń. Dzięki temu domownicy, zwłaszcza ci zamieszkujący pomieszczenia na poddaszu, mają zagwarantowaną ciszę i spokój, nawet gdy za oknem wieje wiatr czy pada deszcz lub śnieg.

Produkty z wełny skalnej są także odporne na wilgoć i paroprzepuszczalne. Dzięki temu nie ma ryzyka powstawania na poddaszu zawilgoceń, które mogą doprowadzić do rozwoju pleśni lub grzybów, ani zagrożenia, że wilgoć wpłynie negatywnie na drewniane elementy konstrukcji dachu.

Czytaj także: Jak wybrać okno dachowe do domu energooszczędnego?

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się