Najlepsze Domy
Jak wybrać okno dachowe do domu energooszczędnego?

Jak wybrać okno dachowe do domu energooszczędnego?

Fot Okpo
Fot Okpo
Marcin Demski, specjalista ds. marketingu, Okpol opowiada jak branża stolarki okiennej reaguje na zmieniające się Warunki Techniczne i wymagania stawiane oknom dachowym.

Odpowiedzią Okpol na nowe Warunki Techniczne są nowe modele obrotowych okien dachowych PVC z serii INSYGNO, przygotowane z myślą o wymaganiach nie tylko na rok 2017, ale i na 2021.

Zastosowaliśmy w nich wielokomorowe profile PVC wypełnione pianką poliuretanową oraz uszczelki piankowe Q-LON o bezkonkurencyjnych parametrach izolacyjnych, co pozwoliło osiągnąć doskonałe parametry termiczne całego okna, bez konieczności stosowania dodatkowych bloków termicznych.

Najbardziej zaawansowaną propozycję w obszarze energooszczędnych okien obrotowych PVC stanowią modele z pakietem trzyszybowym, z ciepłą ramką, wypełnione argonem (IGO I6) lub kryptonem (IGO I3).

Czytaj także: Montaż blachodachówki modułowej na dachu skośnym

W ich przypadku uzyskano współczynnik przenikania ciepła okna UW na poziomie odpowiednio 0,9 i 0,78 W/m2K. Doskonałe parametry termiczne uzyskano także w przypadku modelu z pakietem dwuszybowym (IGO E2), dla którego osiągnięto współczynnik przenikania ciepła okna UW = 1,1 W/m2K.

Ofertę uzupełniły drewniane okna dachowe z serii INSYGNO spełniające mniej odległe wymagania na rok 2017. Rozwiązania te także wyprzedzają o krok aktualny standard rynkowy, oferując modele o współczynniku przenikania ciepła okna UW = 1,2 W/m2K, czyli o 0,1 mniej, niż jest to wymagane. Jednocześnie z naszej oferty katalogowej zniknęły rozwiązania o współczynniku UW = 1,3 W/m2K. Oznacza to, że w najbardziej popularnym segmencie podstawowych produktów, rozwiązania Okpol oferować będą bardzo wysokie parametry cieplne.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!