Najlepsze Domy
Sprzątanie z motopompą na placu budowy

Sprzątanie z motopompą na placu budowy

Nawet z pozoru niewinna niedrożność okolicznych rowów może spowodować taki problem, a duże ilości wody mogą zniszczyć elementy robót i opóźnić całą inwestycję. Fot. Honda
Nawet z pozoru niewinna niedrożność okolicznych rowów może spowodować taki problem, a duże ilości wody mogą zniszczyć elementy robót i opóźnić całą inwestycję. Fot. Honda
Piotr Gołędowski, menedżer produktu Motopompy z firmy Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda opowiada, na co trzeba zwrócić uwagę przy doborze motopomp do wypompowywania wody na placu budowy.

Prawdopodobnie każda osoba pracująca na budowie czy systematycznie wykonująca prace budowlano-remontowe zetknęła się z problemem zalania części lub całego placu budowy czy zaplecza. Nawet z pozoru niewinna niedrożność okolicznych rowów może spowodować taki problem, a duże ilości wody mogą zniszczyć elementy robót i opóźnić całą inwestycję.

Dlatego, w szeroko rozumianym budownictwie, stosuje się pompy, które zapewnią błyskawiczne pozbycie się nieoczekiwanej wody. W tej branży, jak w ratownictwie, profesjonaliści potrzebują bardzo solidnych pomp, których konstrukcja i zastosowane rozwiązania przeznaczone są do pracy w trudnych warunkach oraz do intensywnej eksploatacji.

Czytaj także: Sprzątamy na placu budowy. Jak robić to efektywnie?

Doświadczeni praktycy w branży budowlanej cenią sobie jeszcze dodatkowe elementy, które ułatwiają im pracę i zapewniają sprawne wypompowanie wody. Jakość urządzenia czyli jakość silnika i wszystkich podzespołów, które przede wszystkim mogą świadczyć o niezawodności i bezawaryjności.

Bo w sytuacji krytycznej, gdy plac budowy zalewa woda, potrzebna jest pompa, której silnik błyskawicznie odpali, i która nie zawiedzie w akcji. Liczą się również zużycie paliwa i inne koszty eksploatacyjne.

Dlatego poszukiwane są pompy z paliwo-oszczędnymi silnikami i urządzenia bezawaryjne, które potrzebują jedynie rutynowych przeglądów technicznych.

Warto też zauważyć, że gwarancja producenta jest świadectwem jakości – im dłuższy jest ten okres, tym wyższa jakość. Od wielu lat współpracujemy z firmami budowlanymi różnego formatu a także ze służbami ratowniczymi.

Dokładnie znamy ich potrzeby, dlatego w naszej ofercie proponujemy te pompy Honda, np. z serii WT, oraz z silnikami Honda jak pompy SMD, SST czy SWT, które najlepiej sprawdzają się w praktyce, są przeznaczone do wieloletniej, intensywnej eksploatacji w trudnych warunkach, spełniają bardzo precyzyjne potrzeby użytkowników i są wygodne w bieżącej obsłudze.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!