REKLAMA
Najlepsze Domy
Skuteczne sprzątanie podczas prac remontowo-budowlanych

Skuteczne sprzątanie podczas prac remontowo-budowlanych

Sprzątanie podczas prowadzenia prac remontowo-budowlanych przy użyciu profesjonalnych urządzeń to same korzyści dla wykonawcy. Pozwalają nie tylko przyspieszyć wykonanie czynności związanych z utrzymaniem porządku, ale co więcej zminimalizować i nawet zapobiec tworzeniu odpadów budowlanych podczas prowadzenia prac budowlanych.

Tutaj istotny jest także odpowiedni dobór urządzeń do zakresu prowadzenia prac porządkowych. Zupełnie inne wymagania stawiane są urządzeniom sprzątającym wykorzystywanym podczas prac remontowo-budowlanych w pomieszczeniach, a zupełnie inne na otwartym placu budowy.

Odkurzanie w klasie czystości

W przypadku prowadzenia typowych prac wykonawczych wewnątrz pomieszczeń wykonawcy najczęściej sięgają po profesjonalne odkurzacze, które współpracują z elektronarzędziami. W trakcie obróbki materiałów, niezależnie czy jest to drewno beton, czy gips, większość pyłów i wiórów jest automatycznie odsysana przez elektronarzędzia dzięki wężowi podłączonemu bezpośrednio do odkurzacza. Częstym problemem jest również niedobranie odpowiedniego odkurzacza do usuwania pyłów różnej klasy, które są bardzo szkodliwe dla ludzkiego zdrowia.

Dlatego odkurzacze dzielimy na klasy L, M i H zależnie od ich zastosowania. Jeżeli odkurzacz będzie głównie pracował podczas prac renowacyjno-wykończeniowych, wybieramy odkurzacze klasy L.

Jest to podstawowa klasa odkurzaczy przemysłowych wyposażonych w standardowe filtry, z możliwością pracy bezworkowej (zależnie od modelu), zasysania pyłów suchych i mokrych oraz cieczy, posiada także regulację siły ciągu. Jednak już do prac z pyłami niebezpiecznymi (pył drzewny, lakierniczy, pyły powstające podczas obróbki metali, plastiku) sprawdzi się  odkurzacz klasy M.

Czytaj także: Sprzątamy na placu budowy. Jak to robić efektywnie?

W tej klasie urządzenie jest wykonane z materiałów antystatycznych i jest dodatkowo uziemione, posiada większą ilość filtrów i dodatkowe zamknięcie zbiornika. Jeżeli wykonawcy pracują w miejscu, gdzie wytwarzają się pyły rakotwórcze, niebezpieczne dla zdrowia (azbest, pleśnie, grzyby, drobnoustroje, ołów) należy, a nawet trzeba wybierać odkurzacze klasy H.

Te najgroźniejsze dla zdrowia odpady wymagają najwyższej klasy filtracji, która sięga 0,005%. Oznacza to, że przy 100 kg zassanych odpadów, urządzenie typu H jest w stanie zatrzymać w pojemniku aż 99,995 kg zanieczyszczeń, czyli ich zdecydowaną większość. Zupełnie innego rodzaju urządzeń oraz zakresu prowadzenia prac sprzątających jest wymagana na otwartym placu budowy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!