REKLAMA
Najlepsze Domy
Zobacz "ideał" nowoczesnej i ekologicznej stodoły

Zobacz "ideał" nowoczesnej i ekologicznej stodoły

Zaprojektowany przez architekta Timo Karasalo z pracowni GWSK Arkitekter w Sztokholmie, jest całorocznym domem wakacyjnym zlokalizowanym na wyspie Öland w Szwecji. Dom zawiera elementy projektowe nawiązujące do stylizacji tradycyjnych budynków znajdujących się na tej wyspie, ale wykonany został z nowoczesnych i ekologicznych materiałów.

Dach domu KD w kolorze Metallic Silver wykonany jest z powlekanej organicznie stali GreenCoat z SSAB. 

Obecnie GreenCoat jest jedynym produktem na rynku, który wykorzystuje w powłoce szwedzki olej rzepakowy zamiast składników ropopochodnych, co czyni go najbardziej ekologiczną stalą do zewnętrznych zastosowań budowlanych.

GreenCoat został wybrany na dach domu KD ze względu na koncepcję konstrukcji niewymagającej konserwacji, o dużej trwałości i małym wpływie na środowisko. 

Idea "nowoczesnej stodoły" pojawiła się dość wcześnie na etapie projektowania, gdyż prawie wszystkie budynki w tym regionie stawiane są z metalowym dachem – wyjaśnia architekt Timo Karasalo. – Nasi klienci oczekują od nas wyboru materiałów, które są zarówno trwałe, jak i przyjazne dla środowiska. Jeśli chodzi o roboty blacharskie, GreenCoat spełnia oba kryteria

Powlekane organicznie stale GreenCoat oferowane są z opatentowaną, bazującą na biotechnologii (BT) powłoką, która zmniejsza wpływ budynku na środowisko, zapewniając jednocześnie maksymalną trwałość, odporność na korozję i trwałość koloru.

Dodatkowo, produkty te stanowią znacznie lżejszy materiał w porównaniu do alternatywnych rozwiązań i cechują się małym wydłużeniem w niskich temperaturach, co zmniejsza efekt wyboczenia. 

Ten projekt to historia, w której lokalna tradycja budowlana inspiruje koncepcję projektową. To było świetne uczucie, móc powiedzieć rolnikom z tego regionu, że powierzchnia powłoki zainspirowana jest ich własnymi rozwiązaniami – podsumowuje Karasalo.

Zobacz prostą willę w urządzoną w tradycyjnym amerykańskim stylu "country".

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!