REKLAMA
Najlepsze Domy
Prosta willa w stylu country, łącząca tradycję z nowoczesnością

Prosta willa w stylu country, łącząca tradycję z nowoczesnością

Inspiracją do urządzenia wnętrz tej willi były tradycyjne rancza w amerykańskim stylu. Zaskoczy ona was otwartymi i dobrze doświetlonymi rozkładem pomieszczeń. Jednak to co najbardziej wyróżnia tę rezydencję to duże przeszklenia, z których roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające łąki i lasy.

Ceres House to największy projekt studia Dan Gayfer Design zrealizowany do tej pory. Dom jest położony na jednym z malowniczych zielonych australijskich wzgórz Ceres. Mimo, że przypomina z wyglądu typowe, tradycyjne amerykańskie ranczo to jest luksusową willą z basenem i  przestronnym tarasem.

Ceres House jest „owocem” inspiracji architekturą w stylu amerykańskiego rancza, z typowym dachem dwuspadowym oraz drewnianą elewacją, z którego wnętrz roztaczają się panoramiczne widoki na otaczający malowniczy krajobraz.

To typowy jednokondygnacyjny dom z nowoczesnymi, dużymi przeszkleniami z panoramicznym szerokim kątem widzenia sięgającym nawet 180 stopni.

Dom jest położony na wzgórzu na otwartej przestrzeni, co zrodziło także pewne problemy. Dlatego architekci tak zaprojektowali bryłę i rozmieszczenie okien aby optymalnie osłonić zarówno przestrzenie mieszkalne jak i taras oraz basen przed działaniem wiatru.

Zobacz też luksusową willę na skraju miasta.

  • Mazur,

    Bardzo ładna konstrukcja. Widziałem podobną w stylu u nas w kraju. Jest taki dom w Starych Sadach wykonany przez Natur Eco Dom. Co prawda nie ma aż takiego rozmachu ale mają pewne wspólne cechy. Co ciekawe ten dom jest zrobiony jako dom ryglowy. Fajnie wygląda takie połączenie tradycyjnej technologi budowy z dużymi połaciami szyb, doświetlającymi wnętrze.