Najlepsze Domy
Zobacz 10 nowoczesnych, imponujących polskich domów

Zobacz 10 nowoczesnych, imponujących polskich domów

Przedstawiamy 10 nowoczesnych, ciekawych architektonicznie domów, które w ostatnich latach zbudowano w Polsce.

1. Nowoczesny, atrialny dom z płaskim dachem

Budynek został zaprojektowany na typowej prostokątnej działce, z otwarciem na obszerny ogród, a także na pobliskie tereny zieleni. Zarówno zadaszenie wokół atrium, jak i samo ukształtowanie przestrzeni tworzą swego rodzaju "Ramkę", stąd propozycja nazwy: dom ramowy. Budynek powstanie w miejscowości Kleszczów, nieopodal Gliwic.

Punktem charakterystycznym domu jest częściowo przykryte, wydzielone przeszkleniem atrium. Dzięki zastosowaniu szklenia, taras jest chroniony przed wiatrem czy śniegiem, co sprawia, że nawet w pochmurne bądź deszczowe dni można wykorzystywać jego potencjał.

2. Dom w Krakowie o powierzchni 40 m kw.

Domo Dom to budynek jednoosobowy z pełnym programem, niezbędnym do wygodnego zamieszkania dla singla. Minimalizacja przestrzeni mieszkalnej była tu koniecznością.

Założeniem projektu było zaprojektowanie przestrzeni mieszkalnej dla jednej osoby i wygospodarowanie miejsca na garaż. Z tego powodu część mieszkalna niejako „unosi się” łukowato ku górze, pod spodem robiąc miejsce na pomieszczenie dla samochodu. Dzięki takiemu spiętrzeniu brył nie było konieczności powiększenia powierzchni zabudowy, garaż nie zajmuje dodatkowej powierzchni. Udało się w ten sposób stworzyć dom odpowiadający wymogom planu miejscowego i przepisom, dotyczącym powierzchni nowych obiektów.

3. Willa grafitowa

Willa grafit wzięła swoją nazwę od kompozycji kolorystycznej elewacji, na którą składają się: tynki biały i grafitowy oraz część w okładzinie grafitowej. Zwarta bryła domu sprzyja energooszczędności, natomiast zróżnicowanie kolorystyczne wyróżnia dom przestrzennie.

Projekt zakłada klasyczny układ przestrzenny: na parterze zlokalizowano garaż jednostanowiskowy, salon wraz z jadalnią otwarty na kuchnię, wydzielono także małą spiżarnię oraz toaletę. Na piętrze przewidziano 3 sypialnie, pokój do pracy, łazienkę oraz pralnię. Część piętra jest powiększona w stosunku do parteru: dzięki temu piętro stanowi naturalne zadaszenie nad wejściem.

4. Stodoła Spotkań - obiekt inspirowany polską architekturą drewnianą

Obiekt inspirowany jest tradycyjną polską architekturą drewnianą , prostymi formami domów z bali o konstrukcji zrębowej oraz drewnianymi stodołami. Swoim wyglądem nawiązuje również do miejscowego spichlerza – najstarszego tego typu budynku w Małopolsce.

Projektowany obiekt to kameralna altana, pawilon pełniący funkcję lokalnego miejsca spotkań - organizacji imprez, wspólnego grillowania i biesiadowania przy kominku. Jest to przestrzeń ogólnodostępna, otwarta, korespondująca z otaczającym krajobrazem.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!