Najlepsze Domy
Zobacz metamorfozę starej stodoły. Piękny wiejski dom

Zobacz metamorfozę starej stodoły. Piękny wiejski dom

Pewna młoda, angielska rodzina miała już dość londyńskiego zgiełku. Postanowiła porzucić miasto i wyjechać na wieś. Swój dom postanowili wybudować w miejscu starej, zniszczonej stodoły. Jak im się to udało?

Głównym założeniem zarówno właścicieli, jak i architektów z biura a-zero było stworzenie nowoczesnego domu z zachowaniem wiejskiego charakteru. Chodziło o to, by bryła idealnie pasowała do otaczającego ją krajobrazu angielskiej wsi.

Szkielet domu stanowią dębowa konstrukcja (stąd nazwa domu: Timber Frame House - Dom z Drewnianym Szkieletem) oraz stalowe elementy oryginalnej budowli. Elewacje również są wykończone drewnem. Dzięki temu dom idealnie wtapia się w otoczenie.

We wnętrzach także nie brakuje drewna. Widoczna niemal w każdym pomieszczeniu dębowa rama ociepla pomieszczenia, nadając im swojskiego charakteru.

Timber Frame House wybudowano zgodnie z zasadami budownictwa energooszczędnego. Dom ogrzewa gruntowa pompa ciepła. Duże przeszklenia zamontowane są od południowej strony.

Zapraszamy do obejrzenia galerii, w której można zobaczyć zarówno bryłę, jak i wnętrza Tiber Frame House.

Poniżej, oryginalne budynki gospodarcze, na miejscu których powstał nowoczesny, wiejski dom.

Dom.jpg
Dom.jpg

Zobacz także: Polska Zagroda. Transformacja wiejskiego gospodarstwa. 

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!