REKLAMA
Najlepsze Domy
"Zielony" dom, cały "oprószony" kwiatami

"Zielony" dom, cały "oprószony" kwiatami

Rezydencja 4016 Tivoli położona jest w kalifornijskiej Wenecji. Wyróżnia się ona elewacją, wykonaną z aluminiowej płyty kompozytowej, ozdobioną regularnym motywem kwiatów. Amerykański architekt, Cameron McNall przy jej projektowaniu zainspirował się dziełami Andy’ego Warhola.

Cameron McNall projektując rezydencję 4016 Tivoli głęboko sięgnął po inspirację jeszcze z czasów swojego dzieciństwa. Kolory aranżujące wnętrza domu zostały wybrane z myślą o jego rodzinie i życiowych przeżyciach, które odzwierciedlają jego miłość do sztuki i pasję projektowania.

W domu odnajdziemy 4 sypialnie oraz dodatkowy pokój flex, towarzyszą im 4 łazienki. Każda z nich została zaaranżowana odważnym kolorem okładzin ceramicznych.

Wnętrza rezydencji pełne są  wyrazistych, jaskrawych i kolorowych akcentów, które ożywiają przestrzeń użytkową. Jednak największą zaletą jest wysoki standard budowy domu.

Zielony standard

Dom jest pokryty aluminiowym materiałem kompozytowym (ACM), którego wzór został zaprojektowany w CAD i wycięty przy użyciu technologii CNC. Elewacja pełna kwiatów roztacza w pełni swój urok właśnie nocą, kiedy z wnętrza rezydencji bije światło. Dom został wybudowany w standardzie "Green Building". Co to oznacza?

Otóż dom został wyposażony w instalacje grzewczo-chłodzące o wysokiej sprawności (COP). Zastosowano podwójne szyby i termoizolacyjne drzwi. Wnętrza dom oświetlają ekologiczne lampy LED. Do wykonania domu wykorzystano kleje i lakiery o niskiej zawartości środków lotnych VOC.

Odnajdziemy tam przelotowe toalety oraz zbiorniki deszczowe, dzięki którym drastycznie obniżono zużycie wody. Termoizolacja także została wykonana z ekologicznych materiałów. Garaż jest wyposażony w akumulator Tesli, dostosowany do szybkiego ładowania elektrycznych samochodów.

Zobacz ekologiczny, samowystarczalny domek dla miłośników ekstremalnych wrażeń!

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!