REKLAMA
Najlepsze Domy
Samowystarczalny domek na wodzie, czyli życie na 16 mkw.

Samowystarczalny domek na wodzie, czyli życie na 16 mkw.

DD16 nie jest typowym modułowym domem. Wyróżnia się tym, że sprawdzi się w odległych miejscach i ekstremalnych warunkach. Domek o powierzchni użytkowej 16 mkw., zaprojektowany został przez architektów ze studia BIO-Architects, ma wszystko, co jest niezbędne do wygodnego życia.

Dom składa się z 2 modułowych konstrukcji. Pierwsza to fundament, który pełni rolę tratwy wraz lekkimi plastikowymi zbiornikami zapewniającymi wyporność na wodzie. Na niej została postawiona modułowa konstrukcja domku, której ramy wykonano z laminowanego drewna oraz aluminium.

Wszystko usztywniono pianką poliuretanową, która sprawdza się nie tylko jako dobra izolacja termiczna, ale też zmniejsza ciężar całej konstrukcji. 

Małe wnętrze w pełni użytkowe

Wnętrze domu pokryte jest aluminiowymi arkuszami kompozytowymi, które ułatwiają uzyskanie jednolitej powierzchni od dołu do góry, poza tym jest lekka i odporna na działanie wody. Ten sam materiał z aluminium wykorzystany został do aranżacji przestrzeni kuchennej.

 W 1 pokoju znajduje się łazienka z prysznicem, podwójne łóżko, stół jadalny i miejsce, w którym można bezpiecznie zainstalować kuchenkę na drewno. Dzięki przeszkleniom, wnętrza są dobrze doświetlone i jednocześnie pozwalają bez problemu podziwiać otaczający krajobraz.

Wielofunkcyjne umeblowanie

Te same zasady przy aranżacji wnętrz zostały zastosowane przy umeblowaniu pomieszczeń. Architekci postawili na meble charakteryzujące się dużą sztywnością i lekkością. Starali się też maksymalnie wykorzystać przestrzeń użytkową.

Ukryte nisze pod podłogą i w ścianach są używane do przechowywania naczyń i prowiantu itd. Meble zostały tak zaprojektowane aby można było je składać, aby zaoszczędzić miejsce. Ponadto niektóre z mebli po złożeniu mogą pełnić dodatkowe funkcje siedziska, czy stolika, itd. 

Samowystarczalna jednostka "pływająca"

Dom jest całkowicie samowystarczalny, dzięki zastosowaniu paneli fotowoltaicznych, które dostarczają niezbędną energię elektryczną do oświetlenia i ogrzania wnętrz oraz gotowania. Ponadto posiada autonomiczny system oczyszczania wody (z jeziora lub rzeki) oraz toaletę biologiczną. 

Zobacz też luksusową willę, wyglądającą jak domek na drzewie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!