REKLAMA
Najlepsze Domy
Luksusowa willa jak domek na drzewie

Luksusowa willa jak domek na drzewie

Teraz nikt nie jest w stanie uwierzyć, że jeszcze dwa lata temu ta wspaniała rezydencja chyliła się dosłownie ku upadkowi. Architekci z nowozelandzkiego studia „matter” całkowicie odnowili willę, nadając jej nie tylko nowoczesny wygląd, ale też i „domową” funkcjonalność, które docenili nowi mieszkańcy tej 110-letniej rezydencji. Sprawdźcie, czy spodoba się wam ta "oaza" domowego spokoju.

W ciasnym, stromym miejscu, na jednej z najbardziej ruchliwych ulic mieszkalnych w Ponsonby, w nowozelandzkiej Auckland, znajdowała się zniszczona i zaniedbana 110-letnia willa. Architekci ze studia „matter” podjęli się zadania całkowitej odnowy tej rezydencji.

W ciągu dwóch lat ta zrujnowana willa z 3 sypialniami i 1 łazienką przekształciła się w piękny i funkcjonalny dom rodzinny. Architekci tak zaaranżowali wnętrza, aby zapewniła jego mieszkańcom poczucie spokoju oraz domowy wypoczynek na możliwie najwyższym poziomie.

Odnowione, minimalistyczne wnętrza

Chociaż wnętrza zostały tak zaaranżowane, że użytkownika nie opuszcza uczucie, że jest on przenoszony z jednego świata do innego to harmonijne wykorzystanie materiałów  w całej willi zapewnia bezgraniczność i komfort domowego życia.

Minimalistyczne podejście architektów przy urządzaniu wnętrz wcale nie „odziera” pomieszczeń z luksusowego wystroju. Duża pojemność wnętrz sprawia, że przestrzeń jest funkcjonalna i nie przytłacza jej użytkowników.

Luksusowa łazienka

Duża łazienka zaaranżowana w spa to ulubione miejsce mieszkańców, gdzie mogą się zrelaksować i orzeźwić po ciężkim dniu w pracy. Jest to miejsce z którego płynie luksus i przepych. Osiągnięto ten efekt dzięki zastosowaniu marmurowych okładzin Alarti.

Zestawione z panelami porcelanowymi sprawiają że wnętrze łazienki jest wypełnione łagodnym, rozproszonym światłem, nadając ciepły, intymnymi i pełny luksusu charakter tej łazience. Wisząca toaleta jest zgrabnie ukryta za mozaikową marmurową ścianą łazienki.

Industrialny otwarty charakter

Z kolei murowana konstrukcja ścian wewnętrznych nadała industrialny, minimalistyczny charakter kolejnym pomieszczeniom mieszkalnym. Duże przeszklenia wpuszczają dużo światła do wnętrz, jednocześnie zachowując naturalne ciepło.

Surowe polerowane betonowe podłogi może nadają surowego i zimnego charakteru, ale są podgrzewane. 

Zobacz też  harmonijnie urządzone wnętrza.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!