REKLAMA
Najlepsze Domy
"Wielokątny" dom skrywający jasne i przestronne wnętrza

"Wielokątny" dom skrywający jasne i przestronne wnętrza

Dom „P” zbudowano na małej działce budowlanej w północnej części Berlina. Podwyższone wymagania związane z zagospodarowaniem przestrzennym wymusiły na architektach z Miriam Poch Architektin, Project Architecture Company stworzenie bryły domu „P” o nietypowym, wielokątnym kształcie. Oryginalna bryła tego „zielonego” domu miała niebagatelny wpływ na aranżacje i rozmieszczenie pomieszczeń użytkowych. Sprawdźcie jaki.

Dom „P” powstał z myślą o 3-osobowej, niemieckiej rodzinie. Położony jest w północnej części Berlina na całkowicie nowym osiedlu.  Szczególne wymagania przestrzenne oraz zasady określone przez miejscowe prawo zagospodarowania przestrzennego wymusiły wymusiły na architektach z Miriam Poch Architektin, Project Architecture Company stworzenie bryły domu „P” o nietypowym, wielokątnym kształcie.  

Zwyczajny dom?

Dom „P” mogłoby się zdawać, że to zwykły dom z monolityczną barwioną na zielono, otynkowaną elewacją oraz pochylonym dachem nie wyróżnia się niczym oryginalnym. Nic bardziej mylnego!

Ten efekt uzyskano dzięki starannemu doborowi materiałów wznoszeniowych i wykończeniowych, tak aby budynek wpasowywał się w otaczającą go tkankę miejską. Całkowicie inne wrażenie sprawiają jego 2-kondygnacyjne wnętrza.

Witamy w krainie czarów

To, co wyróżnia ten do to otwartą dwukondygnacyjna powierzchnia mieszkalna z ogromną  przestrzenią nad stołem stwarza wrażenie jakby dom był naprawdę ogromny i przestrzenny.  Sypialnie i sąsiadujące z nimi pokoje wyróżnia funkcjonalne rozmieszczenie dzięki odpowiedniemu rozplanowaniu tych wnętrz.

Czytaj także: Dom jak warownia, prosto z Japonii

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!