REKLAMA
Najlepsze Domy
Luksusowa willa na skraju miasta

Luksusowa willa na skraju miasta

Ta miejska willa położona jest na zboczu, z którego roztacza się wspaniały widok na położne niżej miasta. Od początku zaprojektowany został z myślą o większej rodzinie. Architekci postawili na stworzenie były domu w oparciu o przejrzyste prostokątne formy, połączone z luksusowym wyposażeniem otwartych, przeszklonych wnętrz oraz widokami zapierającymi dech w piersi. Sukces murowany.

Nazwa projektu: City Villa

Lokalizacja: Południowa Afryka

Wyposażenie wnętrz: ARRCC

Wyzwaniem i inspiracją do stworzenia tej willi było takie wykorzystanie form geometrycznych oraz zaaranżowania pomieszczeń tak, aby wpuścić jak najwięcej naturalnego światła do domu.

Kolejną wizytówką tej rezydencji jest zatarcie granicy między wnętrzami, a światem zewnętrznym poprzez zastosowanie dużych przeszkleń oraz łączenia stref np. tarasu z salonem.

Dzięki temu rozwiązaniu właściciele mogą delektować się tym co jest najlepsze – wspaniałymi widokami na położone niżej miasto. Willa góruje nad nim, dzięki czemu można obserwować jak nocne światła ożywiają aglomeracje miejską.

Otwarty na widoki

Naturalnie ukształtowany basen swoimi półokrągłą i delikatną formą ostro kontrastuje z nieco sztywną i surową, geometryczną bryłą domu.

Basen, jak i taras osłania specjalne zadaszenie będące naturalnym przedłużeniem wyższej kondygnacji. Charakterystycznym elementem tego zadaszenia są wycięte otwory nad jacuzzi i paleniskiem.

Strefę wejściową zamykają specjalnie zaprojektowane, fragmentaryczne mosiężne bezramowe drzwi wejściowe, które „unoszą się” pomiędzy panelami szklanymi po obu stronach. Pomieszczenie w holu osłonięte jest ścianami z betonu.

Na dolnej kondygnacji mieści się przestronny salon odsłonięty przeszkleniami. Duże drzwi przesuwne otwierają się od frontu wychodząc na bujny krajobraz oraz ogród Zen, który otacza basen i jacuzzi. Obok basenu znajduje się wodny plac rozrywki.

Wszystkie sypialnie, położone są na wyższej kondygnacji zapewniając intymną atmosferę. Wyróżniają się one niezrównanymi widokami na miasto i góry. Na górze znajdują się z 3 dwuosobowe pokoje połączone z łazienkami. 

Życie na 15 m kw. jak z powieści science-fiction. Dałbyś się skusić?

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!