REKLAMA
Najlepsze Domy
Taras z desek modyfikowanych termicznie. Czy to się opłaca?

Taras z desek modyfikowanych termicznie. Czy to się opłaca?

Wybór właściwych desek tarasowych, które będą nie tylko estetycznie się prezentować, ale i zapewnią komfort użytkowania przez długie lata, to wyzwanie przed którym stoi wielu inwestorów. Na rynku dostępne są już deski tarasowe marki Thermory, producenta thermo drewna, które zdobywa coraz większą uwagę konsumentów.

Aby można było korzystać z zalet thermo drewna, musi być ono poddane modyfikacji termicznej – procesowi opalania i hartowania surowca. W procesie tym drewno, w specjalnych piecach poddawane jest wysokim temperaturom (190-215ºC) oraz traktowane parą wodną. 

W efekcie z drewna usuwana jest wilgoć, a zawarte w nich cukry zostają całkowicie skrystalizowane. To z kolei sprawia, że proces biodegradacji zostaje praktycznie zatrzymany – a samo drewno przestaje być atrakcyjne dla grzybów, czy pleśni. To również ważna informacja dla alergików.

Modyfikacja termiczna ma wiele zalet. Dzięki niej produkty marki Thermory są niezwykle wytrzymałe i odporne na warunki atmosferyczne, co sprawia, iż nie wymagają zabezpieczania.

Ich dodatkowym atutem jest przyjazność środowisku – do ich produkcji nie stosuje się żadnych chemikaliów, proces jest całkowicie naturalny. Surowiec zaś pozyskiwany jest z lasów certyfikowanych.

Dlaczego thermo drewno cieszy się coraz większą popularnością?

Najważniejszym czynnikiem jest wytrzymałość i naturalny charakter. W dobie bylejakości tęsknimy za tym, co porządnie wykonane, bez zbędnej sztuczności. Stabilność wymiarowa, niepowtarzalny charakter i odporność na warunki atmosferyczne dodatkowo wzmacniają przewagę thermo drewna nad innymi produktami tarasowymi.

Deski tarasowe modyfikowane termicznie to niewątpliwie także jeden z produktów wpisujących się idealnie w aktualnie rozwijający się nurt eko i slow life. Jest oczywistym wyborem dla osób, którym zależy na dbaniu o środowisko i naturalności surowców.

W Polsce, wyłącznym dystrybutorem marki Thermory, jest podwarszawska firma Komplex Market.

Urządzamy drewniany taras. Zobacz co trzeba zrobić!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!