REKLAMA
Najlepsze Domy
Taras gotowy na lato

Taras gotowy na lato

By w pełni przygotować drewniany taras do nadchodzącego lata, należy zabrać się za jego porządkowanie i renowację już teraz. Mogłoby się wydawać, że takie działania są czasochłonne, jednak, jeśli tylko odpowiednio zaplanujemy ich przebieg, szybko będziemy mogli zabrać się na urządzenie wymarzonej strefy relaksu na zewnątrz.

W tym roku przydomowe przestrzenie zdominują stylizacje utrzymane w konwencji rustykalnej, skandynawskiej i hampton. Ponadczasową, a jednocześnie bardzo atrakcyjną bazą do aranżacji tarasów w tego typu estetykach będą deski Buk thermo oferowane przez Kaczkan, które dzięki poddaniu działaniu wysokiej temperatury zyskują jeszcze lepsze właściwości użytkowe, a przy tym pogłębiają swój kolor.

Kilka kroków do odświeżenia tarasu

Drewno ze względu na swoje wyjątkowe walory estetyczne jest bardzo chętnie wybierane do wykańczania tarasów. Jednak, aby służyło wiele lat zachowując swój pierwotny wygląd, należy o nie odpowiednio zadbać. Po mijających chłodniejszych miesiącach, deski powinno się więc poddać odpowiednim zabiegom pielęgnacyjnym.

Na początku powierzchnię tarasu należy dokładnie oczyścić przy pomocy wysokociśnieniowej myjki, następnie wykonać drobne prace naprawcze, a później ponownie zaolejować deski impregnatem do drewna, dzięki czemu odzyskają one swój dawny blask, a przy tym staną się odporniejsze na codzienną eksploatację oraz warunki panujące na zewnątrz. Jeśli taras wymaga całkowitego remontu lub będąc dopiero na etapie jego budowy, można rozważyć wykończenie go deskami Buk thermo.

Dzięki poddaniu tych grubych, litych desek z drewna bukowego, działaniu wysokiej temperatury – nawet 230°C, zyskują one znacznie lepsze właściwości użytkowe, niż tradycyjne produkty. Przede wszystkim stają się twardsze, wytrzymalsze na wysychanie, a także odporniejsze na niekorzystne warunki atmosferyczne i biologiczne. Oferowane deski posiadają ryflowania, co sprawia, że podłoga jest antypoślizgowa, przyjemna w dotyku, a zarazem pozwala na odpływ nadmiaru wody poprzez specjalne rowki. Produkty są fabrycznie olejowane impregnatem do drewna.

Gorące inspiracje

Drugim etapem przygotowania tarasu do sezonu letniego jest jego urządzenie. Aby przydomowa przestrzeń wyglądała modnie i przytulnie, warto wybrać styl, którym będziemy się kierować przy wyborze mebli i dodatków.

Osobom lubiącym sielskie aranżacje do gustu przypadnie estetyka rustykalna, która uwielbia pastelowe tonacje i motywy florystyczne. Drewniane meble z barwnymi, wzorzystymi poduszkami w połączeniu z lampionami i dużą ilością kwiatów, wykreują otoczenie idealne do odpoczynku od zgiełku miasta.

Zwolennikom minimalistycznych rozwiązań dedykowany jest styl skandynawski, który od lat rządzi w europejskich wnętrzach, a teraz powoli przejmuje strefy zewnętrze. Jasne drewniane meble zestawione z białymi dodatkami i bujnymi roślinami to kwintesencja ogrodów z Północy.

Dobrym pomysłem będzie także zaaranżowanie tarasu w typowo kojarzącym się z latem stylu hampton. Tutaj konieczne jest połączenie bieli z kolorem niebieskim, a także wykorzystanie morskich dodatków i motywów – latarni, muszli czy charakterystycznych pasków. Z tymi trzema stylistykami dobrze komponować się będą deski Buk thermo, które dzięki poddaniu termowaniu pogłębiają swoją barwę do ciepłego, intensywnego brązu, stanowiąc mocny punkt aranżacyjny całej posesji.

Czytaj także: Taras gotowy na sezon. 

 

  • jacenty,

    Mam taras wykonany z kompozytu wpc przez dobretarasy.pl i olejowanie mnie nie interesuje. Sąsiad ma drewniany to go czyści, wydaje pieniądze na impregnaty i maluje co też czas pochłania, mój wygląda jak drewniany a tylko sobie siedzę, popijam kawkę i patrzę na jego trudy.
  • Martino,

    To prawda - drewno jest wybitnie wymagającym surowcem, ale czego się nie robi dla żony i jej wizji domu na wsi. Podstawa to tak jak piszecie - regularna pielęgnacja. W sobotę właśnie olejowaliśmy wspólnie - za waszą radą "najlepiej na wiosnę". Coś w tym jest bo i przyjemność z wiosennego słońca daje radochę. U nas już drugi sezon sprawdza się olej do tarasów LuxDecor. Ma w składzie smołę drzewną, która chroni drewno naprawdę dłużej niż standardowo i daje solidne zabezpieczenie - parkiet przetrwał zeszłoroczne wesele dzieciaków ;p