REKLAMA
Najlepsze Domy
Przeprowadzamy wiosenne porządki wokół domu

Przeprowadzamy wiosenne porządki wokół domu

Pozimowe porządki wokół domu to praca, która może przebiec szybko i skutecznie. Jak szybko pozbyć się brudu i piachu zalegającego na chodniku, podjeździe i w garażu? Zamiast tracić czas z miotłą w ręce, można skorzystać z pomocy specjalnych odkurzaczy i zamiatarek. Fot. Lange Łukaszuk
Pozimowe porządki wokół domu to praca, która może przebiec szybko i skutecznie. Jak szybko pozbyć się brudu i piachu zalegającego na chodniku, podjeździe i w garażu? Zamiast tracić czas z miotłą w ręce, można skorzystać z pomocy specjalnych odkurzaczy i zamiatarek. Fot. Lange Łukaszuk
Zalegający piasek, nie do końca rozpuszczona sól drogowa, resztki liści czy fragmenty ułamanych gałązek – wraz z ustaniem zimy przydomowe chodniki, podjazdy i garaże wołają o wiosenne porządki. Jak się do tego przygotować?

Pozimowe porządki wokół domu to praca, która może przebiec szybko i skutecznie. Jak szybko pozbyć się brudu i piachu zalegającego na chodniku, podjeździe i w garażu? Zamiast tracić czas z miotłą w ręce, można skorzystać z pomocy specjalnych odkurzaczy i zamiatarek.

Jaką zamiatarkę wybrać?

Solidnej „regeneracji” po zimie wymaga m.in. kostka brukowa, na którą z kół aut trafiła spora ilość soli drogowej – co grozi jej odbarwieniem. By tak się nie stało, należy poddać ją odpowiedniej konserwacji. Przed impregnacją, konieczne będzie jej dokładne oczyszczenie na sucho, z czym świetnie poradzi sobie zamiatarka.

To rozwiązanie szczególnie polecane właścicielom dużych podjazdów, którym urządzenie to pozwala szybko i łatwo uprzątnąć nawet długo zalegające nieczystości – mówi Radosław Koźba, menedżer produktu, Lange Łukaszuk.

Na co jeszcze zwrócić uwagę wybierając zamiatarkę:

  • - system dwóch rzędów szczotek – dodatkowa rolka poprzeczna znacznie zwiększa efektywność pojedynczego przejazdu;
  • - prześwit zamiatania – powinien być na tyle wysoki, by spokojnie usuwać duże elementy zalegające na kostce;
  • - regulacja wysokości szczotek – umożliwia lepsze wymiatanie nierówności, jak na przykład tych występujących na bruku.

Warto też przyjrzeć się długości gwarancji, jaką oferuje producent – ta będzie różnić się w przypadku elementów jezdnych i szczotek. Na te ostatnie przysługują w przypadku dobrych producentów nawet 4 lata gwarancji  – dodaje Radosław Koźba. Po oczyszczeniu kostki z brudu można przystąpić do impregnacji – ta skutecznie zapobiegnie przebarwieniom, zmianom kolorów i zwiększy odporność kostki na przyszły sezon.

Najlepszy odkurzacz do garażu

Resztki soli, piach i zaschnięte błoto pośniegowe to zmora niejednego właściciela garażu – zabrudzenia, z którymi najlepiej poradzi sobie solidny odkurzacz. Wybierając go, należy zastanowić się, do czego chcemy go użytkować – czy tylko do odkurzania, czy też na przykład do wymiatania nieczystości.

Odkurzacz może służyć do zbieraniu brudu, jak i jego wydmuchiwaniu na zewnątrz, co sprawdzi się jesienią, gdy do garażu wpadną liście. Do wielkości garażu powinno dobrać się też odpowiednią wielkość zbiornika – tłumaczy ekspert Lange Łukaszuk.

Nowoczesne odkurzacze garażowe mogą różnić się materiałem wykonania zbiornika (plastikowy, stalowy, ze stali nierdzewnej), a także rodzajem filtra (do pracy na sucho lub odporny na zamoczenia).

Producenci oferują także różne rodzaje osprzętu:

  • - węże różnej długości;
  • - rurki wykonane z różnego rodzaju tworzywa (m.in. plastik, aluminium, stal nierdzewna);
  • - specjalne ssawki i dysze, poszerzające możliwości odkurzacza.

Dużą zaletą takich odkurzaczy jest ich kompatybilność. Osprzęt można dokupić w dowolnym momencie. Na przykład wybierając szczotki do odkurzania w szczelinach, do paneli i parkietów, czy do usuwanie sierści z tapicerki – dodaje Radosław Koźba.

Obowiązek sprzątania chodnika

Co istotne o porządek wokół naszych domów „zadbał” ustawodawca. Gdyby ktoś z nas nie spieszył się do sprzątnięcia okolic domu, należy pamiętać, że jest się prawnie zobowiązanym do utrzymywania czystości na przylegającym do działki chodniku.

Warto więc wcześniej przygotować się do wiosennych porządków – by niechęć do chwytania za miotłę nie skończyła się bolesnym dla portfela mandatem.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!