REKLAMA
Najlepsze Domy
Poznaj topowe kolory na jesień i zimę w ogrodzie

Poznaj topowe kolory na jesień i zimę w ogrodzie

Badania potwierdzają, że Polki przywiązują dużą wagę do kwestii kolorystycznych w swoim otoczeniu, także w przydomowych ogrodach. Co więcej, coraz częściej eksperymentowanie kolorem odbywa się sezonowo, podobnie jak w modzie czy dizajnie. Dla ponad połowy przebadanych kobiet (65%) bardzo ważny jest dobór barw do ogrodu, na działkę, taras lub balkon, który będzie jednocześnie nawiązywał do pory roku.

43% kobiet w Polsce uważa, że ogród powinien być pełen kolorów o każdej porze roku, nawet jesienią i zimą – wynika z badań przeprowadzonych przez IQS na zlecenie Altax . Kobiety chętnie bawią się niestandardowymi barwami i ciekawie je ze sobą zestawiają nie tylko we wnętrzach, ale też w ogrodzie lub na balkonach.

Odważne kolory są widoczne nie tylko w kompozycjach kwiatowych, ale też na drobnych dekoracjach, meblach czy małej architekturze. Dzięki takim rozwiązaniom, kiedy rośliny przekwitną i nadejdą chłodne dni, ogród, balkon czy taras nadal mogą być efektowne i pełne życia.

Cieszy mnie, że odchodzimy od wszechobecnych brązów i szarości, które często dominują zarówno w ogrodach, jak i na polskich balkonach. Coraz odważniej eksperymentujemy z kolorami. Obecnie popularne są wyraziste meble i dodatki: czerwone, pomarańczowe czy żółte. Ciekawie wyglądają też róże, czerwienie czy turkusy typowe dla krajów śródziemnomorskich, które sprawiają, że wakacyjna atmosfera jest z nami przez cały rok. Dzięki kolorom i właściwościom specjalnych farb do dekoracji, ogród czy balkon może pięknie wyglądać także jesienią i zimą – mówi Martyna Kaczmarek projektantka i miłośniczka ogrodów, ambasadorka Altax Viva Garden! 

Top kolory do towarzystwa w ogrodzie na jesień 2017

Jesienią w ogrodzie dominują barwy ziemi, orzechów, wikliny i miedzi. Są to chłodne, stonowane kolory, które w połączeniu z wyrazistą czerwienią, pomarańczami, niestandardowymi brązami lub odcieniami niebieskiego pozwolą stworzyć niepowtarzalną, barwną przestrzeń. Dzięki czerwieni, pomarańczy i odcieni żółci wprowadzimy do ogrodu ciepły i przytulny klimat.

Są to kolory słońca, które kojarzą się z radością i optymizmem. Brązy dzięki skojarzeniom z kolorem ziemi i drewna wywołują poczucie komfortu i bezpieczeństwa, zaś niebieski uspokaja i jest związany z relaksem i odpoczynkiem, dlatego doskonale sprawdzi się przydomowych ogródkach.

Zastosowanie już nawet jednego lub dwóch z wyżej wymienionych kolorów na dekoracjach lub małej architekturze z drewna, metalu, betonu czy nawet terakoty, może zupełnie odmienić każdy ogród na jesień.

Top kolory do towarzystwa w ogrodzie na zimę 2017/2018

Zimą w ogrodach brakuje kwiatów i liści, a króluje w nich biel i skrzący się śnieg. Przyroda przechodzi wtedy w stan odpoczynku, dlatego przydomowe ogrody tracą na urodzie, ale jest na to sposób w postaci dobrze zaplanowanej, kolorowej aranżacji. Zastosowanie intensywnych barw na zimowych dekoracjach i dodatkach odmieni i ożywi cały ogród!

Najmodniejszym kolorem sezonu zimowego na rok 2017/2018 to intensywna czerwień, która sprawdzi się w drobnych i dużych elementach, zarówno w przypadku budki dla ptaków czy ogrodzenia. Dzięki niej przeniesiemy piękne elementy aranżacji na pierwszy plan.

Wśród kolorów, które pięknie skomponują się ze śniegiem, znajdziemy także odcienie zieleni i granatów, które wzbudzają uczucie radości. W zestawieniu z innymi barwami wydają się zajmować więcej miejsca i ożywiają pozostałe kompozycje kolorystyczne.

W sezonie zimowym warto też postawić na delikatne beże i róże na betonowych donicach, które idealnie wkomponują się w mroźne krajobrazy.

Przygotuj opał do zimy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!