Najlepsze Domy
Pokonaj śnieg, czyli szybki sposób na odśnieżanie

Pokonaj śnieg, czyli szybki sposób na odśnieżanie

Podobnie jak drogowców, zima może zaskoczyć właścicieli domów, którzy mogą być zobowiązani do odśnieżenia leżącego obok ich posesji kawałka chodnika, a już na pewno dla własnej wygody i bezpieczeństwa będą musieli oczyścić podjazd do garażu czy podwórko.

Zgodnie z przepisami prawa, ustawodawca obowiązek utrzymania czystości i porządku nałożył na właścicieli nieruchomości. I nie byłoby w tym nic kłopotliwego, gdyby nie to, że są oni również zobowiązani do zapewnienia porządku i czystości nawet poza jej terenem, a mówiąc dokładniej są zobowiązani do odśnieżania, usuwania lodu i błota na chodniku sąsiadującym z ich posesją.


Czasami wystarcza zwykła łopata. Jeśli jednak sezon zimowy obfituje w intensywne opady, warto zastanowić się nad zakupem odśnieżarki lub wykonać zimowy tunning kosiarki.

Dobra odśnieżarka
Właściciele domów jednorodzinnych mogą zdecydować się na zakup efektywnej i wcale nie wielkiej odśnieżarki. Inwestycja będzie z pewnością opłacalna.

Dziś, najnowsza technika oferuje nam bardzo wiele różnorodnych rozwiązań ułatwiających odśnieżanie, dzięki czemu zimową porą możemy korzystać nie tylko z odśnieżarek, ale także z maszyn wielozadaniowych, np. ciągnika jednoosiowego Honda FJ500, traktora ogrodowego Honda HF czy ciągnika jednoosiowego Honda F 720 z podłączonym lemieszem do odśnieżania lub zamiatarką przednią. W ten sposób nowoczesny sprzęt, teoretycznie przeznaczony do pracy wiosną i latem, w praktyce – może być eksploatowany również zimą zarówno na terenie prywatnych posesji, jak i w przestrzeniach publicznych – radzi Rafał Pęczkowski, Manager Produktu w firmie Aries Power Equipment, Generalnego Dystrybutora Maszyn i Urządzeń Honda w Polsce.

Wydajna Honda
Odśnieżarka Honda HS 550 E doskonale sprawdza się w odśnieżaniu obszaru wokół budynku, chodników, podjazdów, osiedlowych uliczek. Służy przede wszystkim do szybkiego i systematycznego usuwania śniegu. Maszyna jest wyposażona w kołowy układ jezdny, zbierak o szerokości 50 cm i cichy, paliwo-oszczędny 4-suwowy silnik spalinowy Honda o mocy 4,6KM gwarantujący niezawodność i wysoką wydajność oraz komin do wyrzucania śniegu w wybranym kierunku.

Model ten przerzuca do 29 t śniegu w ciągu godziny na odległość 8 m. Ważnym atutem HS 550 E są gumowe nakładki na łopaty wirnika, które dokładnie zgarniają warstwę śniegu z nawierzchni i zabezpieczają płyty chodnikowe i kostkę brukową przed ewentualnymi mechanicznymi uszkodzeniami.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!