Najlepsze Domy
Ogród bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Ogród bezpieczny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych

Ogród tworzymy dla siebie – jako estetyczne miejsce relaksu i przede wszystkim dla dzieci - jako bezpieczne miejsce zabaw. I warto zadbać o odpowiedni dobór roślin, zaplanowanie kompozycji zieleni, obiektów małej architektury ogrodowej oraz obiektów użytkowych, usunąć gniazda os i szerszeni, a także stosować bezpieczne urządzenia do pielęgnacji zieleni, by to miejsce stało się ogrodem beztroskiego dzieciństwa – dla dzieci i dla dorosłych.

Honda Miimo jest wyposażony w specjalną tarczę o 3 uchylnych ostrzach, które chowają się za tarczą w przypadku natrafienia na przeszkodę.  W najnowszym modelu, Honda Miimo 3000, tarcza jest powiększona o dodatkową powierzchnię, a ostrza są umocowane  ok. 1 cm przed jej brzegiem, dzięki czemu robot szybciej rozpoznaje przeszkodę na swojej ścieżce koszenia.

Jednym z rozwiązań jest zaprogramowanie koszenia w tych porach dnia, w których dzieci nie ma w ogrodzie, a nawet ustawienie koszenia w nocy. Włączenie trybu cichego oraz obniżenie prędkości obrotowej ostrzy i kół sprawia, że praca robota jest praktycznie niesłyszalna, a jego obecność w ogrodzie niezauważalna dla osób postronnych. W każdej sytuacji natomiast można jednym przyciskiem skierować Honda Miimo do bazy dokującej. Jest to bardzo wygodna i praktyczna funkcja w przypadku zabaw większej liczby dzieci w ogrodzie – wyjaśnia Robert Drzewek, menedżer produktuHonda Miimo z Aries Power Equipment – Generalnego Dystrybutora maszyn i urządzeń Honda w Polsce.

Innym rozwiązaniem może być stworzenie wydzielonej strefy zabaw dla dzieci z piaszczystym podłożem i wyłączenie tego obszaru z strefy koszenia za pomocą przewodu granicznego. Bezpieczeństwo w ogrodzie to również jakość noży maszyn do koszenia – we wszystkich kosiarkach Honda noże wykonane są ze sprężystej stali, dzięki czemu wyginają się w przypadku natrafienia na przeszkodę, ale nie pękają i nie pozostawiają ostrych odłamków na trawie.

Nowy wymiar bezpieczeństwa

Dziś, bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń ogrodniczych nabiera dodatkowego znaczenia w kontekście dbałości o środowisko i zdrowy tryb życia - jak najniższy poziom emisji spalin oraz hałasu staje się  coraz ważniejszym kryterium doboru maszyn ogrodniczych. Honda, uznawana za jedną z najbardziej ekologicznych marek świata, stale rozwija urządzenia bateryjne, jak Honda Miimo i urządzenia akumulatorowe oraz udoskonala maszyny spalinowe.  Poziom hałasu większości urządzeń spalinowych jest o 30% niższy od aktualnych standardów Unii Europejskiej, dzięki zastosowaniu kombinacji 4-suwowego silnika lub, jak w wielofunkcyjnym narzędziu Honda Versatool, kosach i dmuchawach, jego wersji mini z konstrukcją obudowy  i doborem materiału, z którego obudowa jest wykonana.

Znaczne wyciszenie kosiarek Honda, elektrycznych HRE jak i spalinowych z serii HRX oraz IZY, jest również wynikiem udoskonalenia kanałów odprowadzających pokos. Główną zaletą silników 4-suwowych jest też istotnie obniżony poziom emisji spalin - o 85% niższy od tego emitowanego przez klasyczne urządzenia z silnikiem 2-suwowym. Ma to istotne znaczenie dla zdrowia użytkownika sprzętu, ponieważ podczas pracy kosą i wykaszarką, silnik jest blisko ciała i często dość blisko twarzy.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!