Najlepsze Domy
Meble do ogrodu i na taras - trendy ze świata

Meble do ogrodu i na taras - trendy ze świata

Plastikowe krzesła i stoły na szczęście odchodzą w zapomnienie – dziś meble ogrodowe wyglądem nie różnią się od tych, którymi urządzamy mieszkania. Jest to możliwe przede wszystkim dzięki nowoczesnym materiałom i technologiom, które pozwalają na stworzenie estetycznych, atrakcyjnych wizualnie i jednocześnie wygodnych oraz odpornych na zróżnicowane warunki atmosferyczne mebli zewnętrznych.

Sezon na spędzanie czasu na świeżym powietrzu coraz bliżej – słoneczne dni i ciepłe wieczory sprzyjają relaksowi w ogrodzie lub na tarasie. Aby w pełni cieszyć się odpoczynkiem pod gołym niebem warto zadbać o odpowiednią oprawę, czyli wygodne, odporne i ładne meble zewnętrzne.

Trendy ze świata

Na kwietniowych targach wnętrzarskich Salone del Mobile w Mediolanie najlepsi producenci mebli ogrodowych zaprezentowali swoje propozycje na nadchodzące sezony. W najnowszych kolekcjach pojawiają się zarówno neutralna kolorystyka oraz odwołania do natury (w materiałach i kolorystyce), jak i stal oraz wysokiej jakości tworzywa sztuczne w rozmaitych kolorach – od stonowanych pasteli
po intensywne, mocne barwy. Każdy znajdzie więc coś dla siebie.

Wyraźnie widać, że to, na czym najbardziej zależy użytkownikom, to komfort. W ogrodzie i na tarasie chcemy zaznać przede wszystkim relaksu – położyć się na miękkiej kanapie, wypić poranną kawę siedząc w wygodnym fotelu. Dlatego w kolekcjach mebli zewnętrznych znajdziemy sofy (dużo modeli modułowych, których wymiary można dostosować do rozmiarów balkonu czy tarasu), fotele
z podnóżkami, pufy a nawet łóżka i leżanki. Dzięki nim ogród czy balkon mogą stać się dodatkowymi „pokojami” na świeżym powietrzu.

Nie brakuje również mebli stworzonych z myślą o niedużych przestrzeniach. Właściciele mieszkań
z małymi balkonami lub ogródkami mogą postawić na zajmujące mniej miejsca krzesła składane
lub modele, które można sztaplować oraz nieduże stoliki z rozkładanymi blatami. Popularne
są również huśtawki i podwieszane bujaki.

Czytaj także: Lekkie, nowoczesne meble ogrodowe. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!