REKLAMA
Najlepsze Domy
Małe kostki brukowe do ciekawych aranżacji przestrzeni wokół domu

Małe kostki brukowe do ciekawych aranżacji przestrzeni wokół domu

Fot. Libet
Fot. Libet
Systemy kostek brukowych są doskonałym sposobem na niebanalną, urozmaiconą nawierzchnię. Mini Trio z linii Colormix to zestaw trzech prostokątnych elementów, które są ze sobą komplementarne. Kostki można zestawiać ze sobą na rozmaite sposoby, tworząc oryginalne, a przy tym bardzo praktyczne rozwiązania na ścieżkach, chodnikach, tarasach, podjazdach, placach itp.

Niewielki format stanowi tu podstawę do układania ciekawych wzorów. Na system Mini Trio składają się elementy o wymiarach: 9 x 15, 9 x 18 i 9 x 21 cm (grubość: 6 lub 8 cm, do wyboru). Świetnie komponują się ze swoim większym odpowiednikiem – Via Trio. Mogą uatrakcyjnić powierzchnię z innych dużych elementów, zaakcentować wybrane miejsca, wyodrębnić poszczególne strefy, służyć za efektowne zwieńczenie ogrodowej alejki czy tarasu lub samodzielnie stworzyć komfortowy ciąg komunikacyjny.

Barwne melanże

Mini Trio z kolekcji Colormix wyróżniają się nie tylko zróżnicowanymi formatami, ale też niezwykle ciekawą kolorystyką. Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii barwienia Color Flex każdy z elementów posiada na powierzchni bogatą paletę odcieni, nadając finalnie całej kompozycji niepowtarzalny wygląd. Aby uzyskać optymalny, spójny efekt i uniknąć wielkopowierzchniowych różnic kolorystycznych, w trakcie układania warto zastosować tzw. zasadę trzech palet (mieszanie kostek z trzech różnych palet).

Czytaj także: Nawierzchnie ekologiczne.

Kostki Mini Trio Colormix (producent: Libet) dostępne są w trzech zabarwieniach: żywym, intensywnym kasztanowym, delikatnym, jasnym pastello oraz nowoczesnym, minimalistycznym popielatym. Tak bogaty wachlarz barw do wyboru w połączeniu z uniwersalnym designem sprawia, że system ten znajdzie zastosowanie w przestrzeniach o różnym charakterze i dowolnej stylistyce.

 

  • Greg,

    Bardzo wdzięczne w układaniu są prostokątne kostki Malta (6 rodzajów) i Santorini (7 rodzajów) od Buszrem