REKLAMA
Najlepsze Domy
Kolorowy ogród

Kolorowy ogród

Mocne surowce cechują się wysoką trwałością, przez co idealnie nadają się na zewnętrzną ekspozycję, np. do ogrodu. Marzy Ci się piękny kwietnik przed domem? Postaw na niestandardowe i oryginalne rozwiązania, które Ci w tym pomogą. Aby uzyskać ciekawy efekt, wystarczy wykorzystać przedmioty służące kiedyś do codziennego użytku. Stare skrzynki, dzbanki czy np. dekoracyjny rower mogą zyskać drugie życie i stać się wyjątkową ozdobą ogrodu.

Szare i nudne ozdoby z metalu to już przeszłość! Dzięki emaliom Jedynka Do Drewna i Metalu można pomalować je na wiele kolorów i stworzyć z nich wyjątkowe dekoracje. Wykorzystanie barwnych metalowych dodatków to świetny sposób na nadanie niepowtarzalnego charakteru ogrodowym i balkonowym aranżacjom. Poradnik malowania marki Jedynka pomoże osiągnąć dekoratorski sukces.

Rodzinne spotkanie przy wspólnym stole w ogrodzie, spożywanie posiłków na domowej werandzie czy popołudniowe czytanie książek na tarasie to kwintesencja letnich dni. Aby wszystko przebiegło w jeszcze piękniejszej aurze, warto zadbać nie tylko o kwiaty i rośliny, ale też o metalowe meble ogrodowe.

Wysoką odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne zapewni emalia Jedynka do Drewna i Metalu dostępna w wersji Mat lub Połysk. Dzięki niej meble zachowają swój dobry stan i estetyczny wygląd przez długie lata. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmieniać je każdego roku - i nie mowa tutaj wcale o zakupie nowych mebli, a o zmianie ich koloru.

Czytaj także: Nawierzchnie ogrodowe w różnych wzorach i kolorach.

Chcąc pomalować powierzchnie już uprzednio malowane, należy ocenić przyczepność starej powłoki. Wszelkie zabrudzenia oraz ewentualne ogniska rdzy trzeba zeskrobać i oczyścić. W celu wyrównania i zmatowienia powierzchni warto przeszlifować ją papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić i w razie potrzeby odtłuścić. Przed malowaniem należy zagruntować metalowe elementy farbą Jedynka Antykorozyjna, a po jej wyschnięciu można już nakładać emalię w dowolnym kolorze. Dzięki palecie 16 barw można tworzyć różne kolorystyczne kompozycje w zależności od indywidualnych upodobań.

 

 

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!