REKLAMA
Najlepsze Domy
Jaki materiał na taras?

Jaki materiał na taras?

Jeśli zastanawiasz się jak powinien wyglądać Twój taras, cenisz drewno, lecz jednocześnie szukasz materiału wytrzymałego i nie wymagającego dużej uwagi – nie musisz długo szukać. Na rynku dostępne są deski tarasowe RELAZZO, marki REHAU, należące do systemu tarasów kompozytowych. Bardzo trwałe, efektowne i łatwe w montażu już trafiają do rąk miłośników spędzania wolnego czasu na tarasie.

Lubimy tworzyć przestrzeń dopasowaną do naszych potrzeb i wyobrażeń. Deski kompozytowe RELAZZO umożliwiają nam stworzenie indywidualnego projektu dzięki różnorodności materiału: trzy szerokości, pięć różnych wariantów wykończenia i bogata paleta barw do wyboru. To gwarantuje swobodę kreowania i sprzyja oryginalności każdego projektu. Można je dobierać dokładnie tak, jak się chce i jak lubi się aranżować przestrzeń, dostosowując do charakteru domu.

Zanim zdecydujemy się na konkretny odcień, do wyboru mamy trzy podstawowe typy świetnie imitujących drewno desek: puro-uniwersalne, ponadczasowe, finello & naturo - deski stylowe, pasujące szczególnie na tarasy w starym, odrestaurowanym budownictwie, i coro & calmo - deski wyjątkowe, pełne z wewnętrznym rdzeniem upcyklingowym, dające szczególnie solidną konstrukcję.

Wytrzymałość materiału

Kluczową zaletą systemu tarasowego RELAZZO jest połączenie kapitalnego wyglądu drewnianego tarasu z wytrzymałością i odporności na warunki atmosferyczne. To przecież kompozyt polimerowo - drzewny, w połowie składający się z drewna, a więc naturalny jak ono samo i wytrzymały, jak na polimer przystało.

Połączenie dwóch cech: elegancji i pięknu, nie mówiąc o modzie na produkty naturalne z jednej strony, a łatwością w utrzymaniu, i trwałością z drugiej strony zapewnia komfortowe użytkowanie. Desek tarasowych RELAZZO nie trzeba ani olejować, jak drewnianych, ani malować, ani szlifować. Niestety taka impregnacja jest czasochłonna i kosztowna. Żadne drzazgi, odpryski, czy nieestetyczne naloty wskutek wilgoci tutaj nie wchodzą w grę. W przypadku desek kompozytowych mamy produkt wygodny w użyciu i trwały, taki, z którego na pewno możemy zbudować taras marzeń. Jest idealny dla odpoczynku i spędzenia wolnych chwil w gronie najbliższych, bezpieczny, trwały i po prostu ładny. To także materiał antypoślizgowy w najwyższej klasie właściwości według normy DIN51097, zachowujący te właściwości nawet wtedy, gdy pada deszcz, a do tego wygląda jak drewno, pachnie i obrabiany jest też jak drewno. Czego chcieć więcej?

Każdy z modeli RELAZZO jest odporny na działanie promieniowania ultrafioletowego, niskich i wysokich temperatur, wilgoci, lodu, czy śniegu, dzięki czemu zachowuje swój kolor przez lata. A jednocześnie… może pokrywać się patyną typową dla drewna, co jeszcze bardziej nadaje mu niesamowitego naturalnego wyglądu.

Taras i balkon kojarzą się z wypoczynkiem, miłą atmosferą i błogim lenistwem, dlatego warto przemyśleć decyzję dotyczącą materiału wykończeniowego, tak aby niezależnie od pogody za oknem cieszyć się pięknem upływających chwil. Musi być bezpiecznie, solidnie, stylowo i na lata, bo taras jest inwestycją!

  • cichawoda,

    Deski kompozytowe to super sprawa, bo wyglądają jak drewno, a są dużo wytrzymalsze i to bez specjalnego zabezpieczania. U mnie są położone takie w kolorze antracytu z dobretarasy.pl i nie mogę narzekać. Uważam, że to materiał warty swojej ceny.