×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Drewno zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi

Drewno zabezpieczone przed czynnikami atmosferycznymi

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 18 sie 2019 17:00

Drewno, jako naturalny surowiec, cieszy się dużą popularnością wśród inwestorów aranżujących otoczenie domu. Aby cieszyć się jego urokiem przez długie lata należy o nie dbać. Podpowiadamy, jak i czym impregnować drewno.

Drewno to piękny i funkcjonalny surowiec, który doskonale sprawdza się w aranżacji nie tylko wnętrza, ale i otoczenia domu. Wykonane z niego meble ogrodowe, balustrady czy tarasy wymagają jednak szczególnej ochrony przed szkodliwym działaniem zmiennych czynników atmosferycznych. W zależności od upodobań, do konserwacji drewna można użyć różnych produktów, dzięki którym oprócz zabezpieczenia osiągniemy również konkretny efekt estetyczny.

Czytaj także: Jak wybrać preparat do ochrony drewna?

Odpowiednim wyborem dla osób chcących zachować jak najbardziej naturalny wygląd drewnianych elementów architektury ogrodowej jest olej, który idealnie nadaje się do podestów, tarasów czy schodów na zewnątrz domu. Wnika on głęboko w strukturę drewna, dzięki czemu bardzo dobrze zabezpiecza je przed wilgocią i zabrudzeniami, a także ogranicza pękanie powierzchni, tworząc niewidoczną powłokę. Stosując tego rodzaju środek konserwujący uzyskamy naturalną, przyjemną w dotyku powierzchnię, z pięknie podkreślonym rysunkiem słojów. W zależności od preferencji możemy zdecydować się na wersję całkowicie bezbarwną lub z pigmentem – ta druga zapewnia jeszcze lepszą ochronę przed szkodliwym wpływem warunków atmosferycznych. Dla podtrzymania ochrony olej trzeba nakładać najlepiej co roku.

Osobom, które prace konserwacyjne wolą przeprowadzać raz na kilka lat, przypadnie do gustu lakierobejca impregnująca. Tworzy ona na powierzchni pomalowanego drewna odporną powłokę, zapewniając mu ochronę na długi czas – nawet do 10 lat. 

Źródło: Tikkurila

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także