Najlepsze Domy
Designerski projekt stolarki. Jak dobrać okna drzwi i bramy

Designerski projekt stolarki. Jak dobrać okna drzwi i bramy

W jaki sposób kompleksowo dopasować stolarkę otworową do wyglądu budynku i przestrzeni wokół? Kluczem jest stworzenie spójnego projektu okien, drzwi, rolet i bram garażowych.

W jaki sposób kompleksowo dopasować stolarkę otworową do wyglądu budynku i przestrzeni wokół? Kluczem jest stworzenie spójnego projektu okien, drzwi, rolet i bram garażowych.

Zadanie to ułatwi skorzystanie z nowatorskiej linii HarmonyLine marki DAKO i wybór nowoczesnej kompozycji NILA. To innowacyjna propozycja odważnej asymetrii i wysokich kontrastów kolorystycznych, dzięki której elewacja budynku nabiera niebanalnego charakteru.

HarmonyLine to oryginalna koncepcja wspólnego projektowania okien, drzwi, rolet i bram w ramach której stworzyliśmy 12 oryginalnych propozycji. Jedną z nich jest kompozycją jest NILA, której charakterystyczną cechą jest gra dwóch kolorów zestawionych w zamierzonej asymetrii.

Zostań projektantem!

Projektowanie stolarki należy zacząć od wyboru tworzywa. Kompozycję NILA zrealizować można zarówno w drewnie, PVC, jak i aluminium. Następnym krokiem jest dobranie interesującej nas wariacji kolorystycznej np. jednej z pięciu proponowanych w katalogu, co pozwoli na uzyskanie harmonijnego wyglądu całej elewacji. Dla klasycznych projektów domów w jasnym kolorze zaproponowano zestawienie dominującej bieli z akcentem złotego dębu lub brązu i beżu. Dla bardziej nowoczesnych elewacji można wykorzystać połączenie bazaltowoszarego z rubinowoczerwonym lub stalowoniebieskiego z aluminium. Ostatnia propozycja łączy uniwersalną barwę antracytu oraz koloru winchester. W stworzeniu optymalnego projektu drzwi z pewnością może pomóc specjalnie przygotowany konfigurator, dostępny na stronie producenta.

Brama i drzwi z wyróżnikiem

Składająca się z czterech segmentów brama garażowa przyciąga wzrok panelem w kontrastującym kolorze. Ten umiejscowiony powyżej środka subtelny wyróżnik nadaje jej elegancji i nowoczesności. Kolorystyka paneli dobrze komponuje się z wyglądem okien i rolet, tworząc z nimi spójną całość. Projekt drzwi wyróżnia się wąskim, pionowym przeszkleniem, powyżej i poniżej którego znajduje się aplikacja w kontrastowym kolorze. Dodatkową ozdobą jest elegancki stalowy pochwyt – którego rodzaj i długość można indywidualnie dopasować. Dzięki tym niewielkim, ale ważnym elementom konstrukcja drzwi nabiera lekkości. W przeszkleniach dostępne są dwa rodzaje szkła – standardowe szkło ornamentowe lub dekoracyjne w wybranym odcieniu.

Okno i roleta – zgrany duet

Skorzystanie z kompozycji HarmonyLine pozwala na dopasowanie do indywidualnego charakteru budynku także okien i rolet zewnętrznych. W przypadku zestawu NILA rama okienna nawiązuje kolorem do wyróżniającego się panelu bramy garażowej i pionowej aplikacji na drzwiach wejściowych. Skrzynka i pancerz rolety kolorystycznie nawiązują do pozostałych elementów kompozycji i w zależności od wybranej konfiguracji występują m.in. w bieli, szarości, antracycie lub brązie. Dzięki właściwie dobranym elementom okna i rolety będą komponować się z innymi elementami stolarki. Całość kompozycji może doskonale podkreślać charakter elewacji, nawiązywać do koloru dachówki i współgrać z otaczającym dom krajobrazem – przyrodą i innymi budynkami.

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!