Najlepsze Domy
Czy warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe?

Czy warto zainwestować w oświetlenie ogrodowe?

Montaż oświetlenia zewnętrznego to niezawodny sposób na doświetlenie przydomowej przestrzeni, wyróżnienie najważniejszych miejsc w ogrodzie oraz wyeksponowanie dekoracyjnych detali na fasadzie budynku.

Dzięki specjalnym transformatorom nowoczesne oświetlenie ogrodowe zasilane jest bezpiecznym dla użytkowników napięciem 12 V. W połączeniu z wykorzystaniem w oprawach technologii LED system taki jest niezwykle energooszczędny”, wskazuje ekspert. Istotną kwestią jest też łatwość montażu, na którą wpływają takie czynniki, jak: wymogi dotyczące umiejscowienia transformatora, rozwijania po terenie i maskowania kabla, tworzenia rozgałęzień czy sposób podłączania opraw. Obecnie mamy do dyspozycji zestawy wyposażone m.in. w specjalne konektory, umożliwiające szybkie i łatwe wykonanie całej instalacji (bez konieczności posiadania uprawnień elektrycznych).

Oświetlenie pomaga wydobyć walory estetyczne otoczenia, ale też samo coraz częściej stanowi wyrazisty akcent dekoracyjny. Mając do dyspozycji bardzo szeroki wachlarz lamp o zróżnicowanym designie, bardzo łatwo dopasujemy wybrane modele do panującej wokół stylistyki.

Czytaj także: Wiecznie zielony ogród zimowy.

 

  • Greg,

    Oświetlenie zewnętrzne powinno moim zdaniem dawać jedynie tyle światła ile to niezbędne dla bezpieczeństwa. Wokół domu poruszamy się w terenie znanym i nie potrzebujemy reflektorów. A łuna światła bijąca w okna domu raczej nie służy nocnemu wypoczynkowi. Jeśli już to widzę elementy drobne, punktowe – jak podświetlane elementy w nawierzchni (kształty różnych kostek brukowych) jakie oferuje np. Buszrem
  • wojtas01,

    Pewnie, że warto, lubimy długo siedzieć przy grillu, a po ciemku to można sobie połamać nogi o psie zabawki i wykopy po całym ogrodzie. Jak dobretarasy montowali nam taras to od razu zamówiliśmy takie słupki oświetleniowe wzdłuż ścieżki, chyba solarne o ile dobrze pamiętam.