Najlepsze Domy
Ciepły i szybki montaż okien w warstwie izolacji

Ciepły i szybki montaż okien w warstwie izolacji

Montaż stolarki otworowej w warstwie izolacji to skuteczna metoda na ograniczenie strat ciepła. Fot. Fotolia
Montaż stolarki otworowej w warstwie izolacji to skuteczna metoda na ograniczenie strat ciepła. Fot. Fotolia
Montaż stolarki otworowej w warstwie izolacji to skuteczna metoda na ograniczenie strat ciepła. Właściwe uszczelnienie okna jest kluczowe, aby uniknąć tworzenia się mostków termicznych. Zastosowanie nowoczesnych rozwiązań montażowych poprawia energooszczędność budynku oraz zapewnia stabilne podparcie nawet ciężkiej stolarki.

Wysunięcie okna poza lico muru, w warstwę docieplenia dobrze wpisuje się w trendy energooszczędności, gdyż wyraźnie poprawia parametry izolacyjne konstrukcji. To innowacyjne rozwiązanie jest także przyjazne monterom, ponieważ ułatwia proces instalacji i skraca czas potrzebny na jej przeprowadzenie.

Zadbaj o szczelność

Prawidłowe zamontowanie wyrobów stolarki otworowej wpływa na ich bezawaryjne i wieloletnie funkcjonowanie. Inwestorzy często nie zdają sobie jednak sprawy z tego, że połączenie okna
z ościeżem przy użyciu samej piany montażowej, nie spełnia wymogów pod kątem szczelności. Kompletną techniką montażową, zabezpieczającą przed stratami ciepła, przedostawaniem się pary wodnej od wewnątrz oraz wilgoci od zewnątrz, jest wysunięcie stolarki w warstwę docieplenia.

Czytaj take: Wpływ temperatury na elewacje i zaprawy mineralne

Wysokiej jakości rozwiązania montażowe oferowane przez renomowanych producentów umożliwiają szczelny montaż stolarki otworowej. Technika instalacji w warstwie docieplenia to najnowocześniejsza metoda, spełniająca wysokie wymagania budownictwa pasywnego i wpisująca się idealnie w najnowsze trendy energooszczędności w budownictwie.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!