Najlepsze Domy
Charakterystyka kostek płukanych

Charakterystyka kostek płukanych

Kostki o fakturze płukanej charakteryzują się dobrymi właściwościami antypoślizgowymi, gdyż w ich warstwie wierzchniej zastosowano naturalne kruszywo. Są one używane nie tylko w otoczeniu jednorodzinnych budynków mieszkalnych, ale również w przestrzeniach publicznych oraz przy nowoczesnych biurowcach i hotelach. Gama stylów i kolorów pozwala projektantom na zaplanowanie otoczenia zgodnie z wymaganiami klienta.

Są antypoślizgowe, bezpieczne i świetnie pasują do aranżacji wszędzie tam, gdzie w otoczeniu występują naturalne materiały, ale nie tylko. Kostki o fakturze płukanej to połączenie funkcjonalności z szeroką gamą możliwości kreowania przestrzeni.

Place i promenady skąpane w słońcu

W aranżacjach placów, pasaży i promenad sprawdzi się kostka Polbruk Complex o geometrycznych kształtach. Występuje ona w kolorze szarym, żółtym i grafitowym, które dobrze kontrastują z zielenią. Ten atut został wykorzystany przy projektowaniu na przykład przestrzeni deptaku nadmorskiego w Dźwirzynie oraz portu jachtowego w Krynicy Morskiej. 

Nutka klasycznej elegancji

Z inspiracji stylem i elegancją Italii w ofercie Polbruk znalazły się kolekcje o włosko brzmiących nazwach Napoli, Trento oraz Avanti. Przyczynkiem do stworzenia dwóch pierwszych kolekcji była kultura i klimat włoskich miast. Kostki te posiadają prostokątny kształt i można je zastosować na przykład w przydomowym ogrodzie nawiązującym do kultury śródziemnomorskiej. Charakter ten podkreśli ich płukana warstwa wierzchnia nawiązująca do naturalnego kamienia. Nieco bardziej finezyjna w formie jest kostka Polbruk Avanti. 

W przydomowym ogrodzie

Nieregularna krawędź, kształt i płukana faktura to elementy, które sprawiają, że Polbruk Petra bianca przypomina swoim wyglądem kamień. Może ona znaleźć szerokie zastosowanie wszędzie tam, gdzie stawia się na naturalny wygląd nawierzchni. Dobrze prezentuje się w sąsiedztwie budynków wzniesionych z drewna i kamienia w stylu inspirowanym architekturą ludową. Popularnym rozwiązaniem w przydomowych przestrzeniach jest zastosowanie kostki Polbruk Ideo. 

Czytaj także: Przygotowanie terenu pod brukowanie. 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!