REKLAMA
Najlepsze Domy
Architektura, która ozdobi ogród

Architektura, która ozdobi ogród

Aranżacja przestrzeni wokół domu to zadanie, które wymaga umiejętności łączenia funkcjonalnych rozwiązań z obowiązującymi trendami.

W nowoczesnych projektach ogrodów sprawdzą się elementy małej architektury, jakie możemy znaleźć w kolekcji Libet Stampo. Dzięki nim posesja zyska nowe, proste, eleganckie i oryginalne oblicze.

Libet Stampo to atrakcyjne produkty wykonane z estetycznego, nieco surowego w odbiorze betonu architektonicznego. Kolekcję tworzą eleganckie i funkcjonalne bryły, stanowiące ukłon w stronę projektantów i inwestorów stawiających na proste, a jednocześnie oryginalne i nietuzinkowe rozwiązania.

W klimat i stylistykę każdego ogrodu czy tarasu wpisze się, dostępna w trzech rozmiarach i dwóch opcjach kolorystycznych, Donica. Wypełniona roślinnością może stanowić nie tylko praktyczny kwietnik, ale również efektowną ozdobę wejścia do budynku. Sprawdzi się też do wydzielenia poszczególnych stref w ogrodzie.

Podobne funkcje spełniać może również niebanalna bryła Plastra miodu (dostępnego w wersji pełnej lub ażurowej).

Czytaj także: Nawierzchnie wokół domu. 

Kolejna propozycja to Sześcian, będący kwintesencją prostoty i minimalizmu. Jego niewątpliwą zaletą jest wszechstronność zastosowań. Betonowy blok o krawędziach długości 48,5 cm, z powodzeniem posłuży jako krzesło, stolik ogrodowy, ogranicznik wjazdu lub też urzekająca czystą formą ozdoba ogrodu.

Dekoracją przydomowej strefy wypoczynku będą także Piłki golfowe oraz Kule, których biel doskonale kontrastuje z zielenią trawy czy ciemną nawierzchnią. Kula dostępna jest trzech rozmiarach, o średnicy ok. 90, 60 i 30 centymetrów, co pozwala na tworzenie oryginalnych kompozycji i uzyskanie jeszcze ciekawszego efektu dekoracyjnego.

  • Greg,

    Piękne i praktyczne mogą być nawet takie elementy jak… gazony. Ale użyte inaczej:)
    kostkabrukowa.buszrem.pl/projects/gazony-3/