Najlepsze Domy
Zobacz wnętrza prawdziwie "inteligentnego" apartamentu

Zobacz wnętrza prawdziwie "inteligentnego" apartamentu

Czy wiesz, że umiejętne zastosowanie inteligentnych rozwiązań w domu mogą wyręczyć cię w 50000 czynności i zadań rocznie? Teraz masz niepowtarzalną okazję, aby osobiście przekonać się, jak wygląda życie w inteligentnym domu. Loxone, lider w branży smart home, otwiera we współpracy z krakowską firmą Hi-End Tech swój pierwszy w Polsce dom pokazowy Real Smart Home. Podczas bezpłatnej prezentacji zainteresowani dowiedzą się, jak może wyglądać proste, intuicyjne i w pełni zautomatyzowane sterowanie domem.

Zamiłowanie do automatyki i elektroniki towarzyszyły Markowi Borówce, właścicielowi krakowskiego showroomu, już od najmłodszych lat. Jako osoba znana ze swoich zainteresowań i wykształcona w dziedzinie nowych technologii, został on w przeszłości poproszony o dobór systemu automatyki do zarządzania pensjonatem w Zakopanem.

"Wybrałem system Loxone ze względu na bardzo pochlebne opinie i zachwycająco elastyczny, a zarazem prosty sposób konfiguracji przez Loxone Config", wyjaśnia. Niedługo później, widząc potencjał informatyczny w rozwiązaniach Loxone, był już w drodze na eksperckie szkolenie austriackiego producenta systemu domowej automatyzacji.

Marek Borówka zaraził swoją pasją do Loxone również swojego wspólnika. Dziś ich firma Hi-End Tech jest jedynym flagowym partnerem Loxone w Polsce i jako pierwsza otworzyła swój własny showroom, w którym prezentuje rozwiązania Real Smart Home.

Pokazowy apartament jest "smart"

W pokazowym apartamencie w Krakowie przedstawiciel firmy Hi-End Tech przejdzie z zainteresowanymi codzienną rutyną w pomieszczeniach, takich jak sypialnia, salon, kuchnia i łazienka. Goście będą mieli okazję przekonać się na własnej skórze, w jaki sposób inteligentne sterowanie światłem, zacienianiem, klimatyzacją lub ogrzewaniem pozwala zaoszczędzić 50 000 czynności i decyzji rocznie. Zobaczą także, w jaki sposób Loxone Smart Home radzi sobie z określonymi sytuacjami i specjalnymi funkcjami, takimi jak system multiroom audio czy alarm przeciwwłamaniowy.

Spotykając się z klientami z pasją opowiadaliśmy o możliwościach i funkcjonalnościach, które oferuje system Loxone. Ich reakcja była bardzo pozytywna, ale dało się wyczuć pewnego rodzaju niedowierzanie: jak to jest możliwe, że wszystkie domowe podsystemy mogą ze sobą współpracować? – wyjaśnia Marek Borówka i porównuje dom do samochodu – w dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie auta bez pilota, który automatycznie wyłączy światła, radio, zabezpieczy pojazd alarmem, domknie okna. Dlaczego podobne rozwiązanie wciąż nie jest standardem w naszych domach? Od niedawna dostępny na polskim rynku system Loxone oferuje tę możliwość.

W naszym domu jedno kliknięcie na przycisk na ścianie skontroluje domknięcie okien, zasłoni rolety, wyłączy muzykę i światła, obniży temperaturę, uzbroi alarm, zasymuluje naszą obecność poprzez losowe włączanie świateł, odetnie dopływ wody w przypadku zalania i jeszcze ochoczo powiadomi nas o wszystkich zdarzeniach powiadomieniem na telefon. Nasz showroom pozwala to wszystko zobaczyć na własne oczy – wyjaśnia partner Loxone.

Osoby, które zdecydują się na wizytę w domu pokazowym, osobiście wypróbują szklanych przycisków Touch Pure, bezdotykowego Touch Surface czy sterowania funkcjami domu z poziomu tabletu umieszczonego na ścianie.

W naszym showroomie, poza standardowymi funkcjami, jakimi dla Loxone jest sterowanie ogrzewaniem, oświetleniem, klimatyzacją itd., mamy klika ciekawych, innowacyjnych rozwiązań. Pozostawimy je jednak dla klientów odwiedzających nasz showroom… – dodaje Marek Borówka.

Inteligentny dom w koncepcji Loxone nie oznacza żadnych gadżetów technicznych, ale kompleksowe rozwiązanie. Rozwiązanie, które docenią zarówno najmłodsi, jak i najstarsi członkowie rodziny, bez konieczności uczenia się skomplikowanej obsługi. Żadnych sztuczek. Po prostu Real Smart Home.

O temacie użytecznych i sprawdzonych inteligentnych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych wnętrzach będą dyskutować zaproszenie eksperci w nowym evencie Grupy PTWP - 4 Buildings (15-17 listopada 2019 r., Katowice)!

ZAREZERWUJ TERMIN NA 4BUILDINGS: 15-17 LISTOPADA 2019 r., MIĘDZYNARODOWE CENTRUM KONGRESOWE W KATOWICACH WWW.4BUILDINGS.PL

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!

REKLAMA