REKLAMA
Najlepsze Domy
Zobacz jak na strychu powstała piękna sypialnia

Zobacz jak na strychu powstała piękna sypialnia

Jo i Karolien wraz z synem mieszkają w wiosce Nevele położonej we Flandrii. Niedawno małżeństwo zdecydowało się na remont domu polegający na transformacji poddasza w luksusową sypialnię.

Aby przekształcić swoje przestronne poddasze w modną sypialnię, Jo i Karolien zdecydowali się na wybór laminatu z serii Impressive Quick-Step i farb do malowania ścian farbami Dulux. Rezultat? Wspaniałe połączenie jasnych i ciemnych odcieni w nowoczesnym rustykalnym stylu.

Od składowiska do majestatycznej sypialni

Jo i Karolien przez wiele lat używali swojego niedokończonego strychu jako przechowalni nieużywanych przedmiotów.

Szkoda, bo w tym przestronnym pomieszczeniu tkwi ogromny potencjał - wyjaśnia Jo. Najpierw pomyśleliśmy o ożywieniu pomieszczenia zmieniając kolory ścian, ale szybko zdaliśmy sobie sprawę, że możemy pójść znacznie dalej. Wtedy z pomocą zjawił się Quick-Step.

Całkowita transformacja poddasza dzięki profesjonalnym doradcom od dekoracji wnętrz? Para z entuzjazmem przystała na propozycję.

W końcu mogliśmy pomyśleć, jak w pełni wykorzystać tę nieco zaniedbaną przestrzeń - potwierdza Karolien. Zaaranżowanie naszej nowej sypialni w kolorach, które by doskonale się uzupełniały było zadaniem czasochłonnym, ale jednocześnie niezwykle angażującym. Oczywiście równie istotne były dla nas jakość i trwałość wybranych produktów. Dzięki Quick-Step szybko znaleźliśmy rozwiązania, które nadały wnętrzu przytulnego charakteru, bez potrzeby kompromisu w kwestii jakości.

Wygląd i jakość

Para zdecydowała się podłogę Quick-Step bez szczególnego namysłu. Ale co dokładnie sprawiło, że Jo i Karolien postawili na podłogę z kolekcji Impressive?

Jo: Po wizycie w salonie Quick-Step i porównywaniu różnych próbek w domu, stało się jasne, że nie chcieliśmy ustępować ani w kwestii wyglądu, ani jakości. Najbardziej logicznym wyborem okazała się być zatem najnowsza generacja laminatów Quick-Step: Impressive.

Nie potrafię już nawet zliczyć, ile razy porównywałam najróżniejsze próbki w odmiennych warunkach oświetleniowych - wspomina z uśmiechem Karolien. Jednak to dopiero podłoga Impressive okazała się być najbardziej autentyczna, posiadać najbardziej naturalną fakturę powierzchni, a dodatkowo być łatwa w utrzymaniu i na czasie. Co więcej, nasza nowa podłoga jest odporna na zalania i zarysowania, co poddane zostanie zresztą szybkiemu testowi, gdy nasz pies postanowi skontrolować wyniki naszego remontu.

Harmonia domu

Podłogi są podstawą każdego wnętrza; dosłownie i w przenośni stanowią fundament dla pozostałych elementów wystroju.

Filozofia Quick-Step zakłada, że w momencie ułożenia podłogi, pomieszczenie natychmiast staje się cieplejsze i bardziej przytulne. Ciężko nie zgodzić się z takim podejściem - potwierdza Jo. Dzięki profesjonalnemu i sprawnemu montażowi podłogi, który monterom zajął dwie godziny, mogliśmy szybko zabrać się za urządzanie reszty nowej sypialni.

Kolejnym krokiem był wybór farby.

Kolor ścian musiał iść w parze z naszą podłogą, tapetą i stylem, jaki sobie wymarzaliśmy - wyjaśnia Karolien. Cieszymy się, że otrzymaliśmy pomoc od doradcy producenta farb Dulux. Wybraliśmy trzy odcienie z ich kolekcji. Wszystko ułożyło się w całość dzięki zaskakującemu połączeniu ciemnych, modnych ścian i jasnej podłogi.

Przytulność i ponadczasowa stylistyka

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!