Najlepsze Domy
Zobacz 15 sypialni z polskich domów

Zobacz 15 sypialni z polskich domów

Sypialnia jest pomieszczeniem, które może pełnić zarówno jedną, jak i kilka funkcji. Właściciele dużych mieszkań lub domów mogą sobie pozwolić na wygodny pokój, w którym się tylko śpi. Posiadacze dwupokojowego mieszkania będą rozważać sypialnię wielofunkcyjną, to znaczy taką, w której zaaranżowane jest np. miejsce na pracę, ćwiczenia, duża szafa na ubrania itp.

Sypialnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. Powinno być urządzone komfortowo, zapewniać spokojny sen, ciszę i relaks. Sposobów na aranżację i lokalizację sypialni jest wiele. Przedstawiamy kilkanaście ciekawych projektów z polskich domów.

Właściciele domów, zwłaszcza tych dużych, mają tez spore pole do popisu jeżeli chodzi o wybór lokalizacji sypialni. Na ogół na sypialnię przeznacza się jeden z pokoi na poddaszu lub piętrze. Dobrze, aby jej okna wychodziły na wschód i budziły nas rano naturalne promienie słońca.

W wypadku sypialni w mieszkaniu zadbajmy, aby jej okna nie wychodziły na ruchliwą ulicę czy gwarne podwórko. Jeśli posiadamy dom parterowy warto zaprojektować sypialnią jak najdalej od salonu, aby odgłosy rozmów czy dźwięki telewizora i muzyki nie zakłócały naszego wypoczynku. O ile urządzenie sypialni w domu piętrowym nie sprawi większego kłopotu, to wnętrze na poddaszu będzie już sporym wyzwaniem.

Czytaj także: Aranżujemy sypialnię. 

Skosy, które utrudniają aranżację pomieszczenia możemy pomysłowo wykorzystać. Możemy ustawić łóżko bezpośrednio pod oknem dachowym i cieszyć się widokiem gwiazd.

Warto również przemyśleć kolorystykę i styl, w którym urządzimy sypialnię. Jest to bardzo indywidualna kwestia. Jedni dobrze czuja sie w jasnych, neutralnych kolorach (bielach i beżach), inni zaś w czerwieniach i bardziej odważnych barwach. Warto jedynie ostrożnie komponować kompozycje złożone z kliku kolorów.

Wybór stylistyki sypialni również będzie kwestią gustu. Miłośnicy przytulnej, sielskiej atmosfery mogą urządzić sypialnię w stylu rustykalnym, zwolennikom minimalizmu spodoba się styl industrialny czy skandynawski.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!