Najlepsze Domy
Wnętrza małego domu na Śląsku

Wnętrza małego domu na Śląsku

Stworzenie wnętrza, które sprosta różnym zadaniom było głównym założeniem projektu. W efekcie powstała przestrzeń idealna na romantyczny wieczór we dwoje, spotkanie z przyjaciółmi czy niczym nieskrępowane dziecięce zabawy. Wszystko dzięki otwarciu strefy dziennej, w której bez wprowadzania kategorycznych podziałów wyodrębniono salon oraz kuchnię z jadalnią, która stała się idealnym tłem dla wszelkich aktywności.

Chociaż kuchnia stanowi sporą część przestrzeni dziennej, to udało się ją z powodzeniem wpleść w aranżację strefy wypoczynkowej. Urocza jadalnia z tapicerowanym siedziskiem, stanowiąca integralną część zabudowy kuchennej subtelnie sygnalizuje salonowy charakter także tej przestrzeni. Z kolei loftowe dodatki i kolorystyczne akcenty stanowią wyraźne nawiązanie do stylistyki salonu.

Prosta, nowoczesna forma zabudowy kuchennej i kolory zbieżne z kolorystyką ścian sprawiają, że jest ona neutralna wobec aranżacji salonu, a strefy robocze pozostają niemal niewidoczne. Mocnym akcentem z kolei jest ściana pomalowana czarną farbą tablicową. Znajdująca się w tym miejscu zabudowa meblowa, która mieści od strony kuchni wysoki słupek z lodówką do zabudowy, od strony korytarza szafę ma jeszcze jedno ważne zadanie. Odcina bowiem kuchnię od korytarza. Z pomocą tego praktycznego mebla udało się „wydobyć” strefę dzienną wyznaczając jej ramy w przestrzeni parteru. Linię graniczną oznaczono bardzo wyraźnie czarną tablicówką. Doskonale widoczna z każdego miejsca z powodzeniem pełni rolę domowej tablicy informacyjnej. Można tutaj zostawić wiadomość albo... czułe wyznanie.

Zobacz także: Sypialnia w jasnych kolorach. 12 pięknych aranżacji.

Prosta, surowa aranżacji salonu została naznaczona stylistyką loftową. Najbardziej wyrazistym elementem jest tu ceglana ściana. To pomysł inwestorów, którym zależało, aby surową cegłę wpleść w wystrój wnętrza kreując w ten sposób loftowy klimat. Konsekwentnie dobrano meble z litego drewna oraz wpisujące się w styl aranżacji oświetlenie i dodatki. W ten sposób proste, nowoczesne wnętrze zyskało wyrazisty charakter. Jest klimatyczne, a przy tym wygodne i funkcjonalne.

Utrzymana w surowej stylistyce loftowej, ale jednocześnie bardzo przytulna łazienka, to efekt pracy właścicieli mieszkania, którzy postanowili spróbować swoich sił w projektowaniu i urządzili łazienkę samodzielnie. Aranżacja wnętrze dopasowana do potrzeb młodej rodziny, jednocześnie trafnie wpisuje się w projekt całego domu. Zwłaszcza wybór okładzin świetnie wpisuje się w aktualne trendy. Połączenie płytek imitujących beton z drewnopodobnymi, to ukłon w stronę loftowej stylistyki, a jednocześnie modnych, nowoczesnych rozwiązań.

Projekt: Katarzyna Uszok-Adamczyk, Pracownia Architektoniczna Uszok

4Buildings - nowe wydarzenie branży budowlanej w Polsce i cztery niezależne konferencje o najważniejszych trendach w budownictwie XXI wieku - już 15-17 listopada w Katowicach. Zarejestruj się teraz!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!