Najlepsze Domy
Wiosenne ciepło we wnętrzu

Wiosenne ciepło we wnętrzu

Nowe trendy we wnętrzarstwie mają wyraźny cel – wprowadzenie do naszych mieszkań ciepłej, przytulnej atmosfery. To pojęcie, zarezerwowane dotąd dla rustykalnych i skandynawskich wnętrz, cechuje teraz niemal wszystkie style, a właściwie ich najmodniejsze odmiany. Typową dla siebie surowość tracą nawet loftowe i minimalistyczne salony czy sypialnie. Pojawiają się w nich bowiem elementy, które pozbawiają wystrój chłodu i nadmiernej powagi. Są to głównie subtelne kolory, miękkie tkaniny, łagodne formy mebli, a także pełne życia motywy dekoracyjne.

Obudź swój dom z zimowego snu. Niech stanie się kolorowy, świeży i radosny, jak nadchodząca pora roku. Taki wiosenny, przepełniony dobrą energią klimat wnętrza jest nie tylko przyjazny dla mieszkańców, ale i bardzo modny. 

Pastelowa kolorystyka

Barwy, jakie mają teraz dominować, również są bardzo miłe dla oka. To głównie pastele, które zestawia się z neutralnymi szarościami, bielą czy piaskowym beżem i ożywia mocniejszymi akcentami, przede wszystkim odcieniami kamieni szlachetnych i półszlachetnych, takich jak szafir, rubin, szmaragd, turkus, topaz, malachit, ametyst oraz koral, ogłoszony przez Pantone kolorem tego roku. Razem tworzą paletę, która przywołuje nieodparte skojarzenia z wiosenną przyrodą.

Przyjazna natura

Wszystko, co pochodzi z przyrody albo wywołuje z nią skojarzenia, jest wciąż na topie. Przede wszystkim królują naturalne materiały – drewno, plecionki z rattanu i innych roślinnych włókien oraz kamienie, jak nadal modny marmur, do którego teraz dołączył agat i jego motyw. I oczywiście rośliny. Stojące w wazonach i rosnące w doniczkach mają zdobić wszystkie pomieszczenia, budując w nich jeszcze bardziej przyjazny, idealny do życia klimat.

Najmodniejsze wzory

Wydawałby się, że wiosenne wnętrze powinny dekorować motywy kwiatowe. Otóż nie! Teraz lansuje się wzory geometryczne oraz abstrakcyjne kompozycje, składające się z kół, rombów czy innych figur, które nawiązują do ornamentyki z lat 60. XX wieku oraz do grafik z tego okresu. Na czasie są również wzory etniczne. Wszystkie te desenie, widniejące na poduszkach i innych tkaninach, ceramice czy abażurach lamp, znakomicie odnajdują się w nowoczesnych aranżacjach, dynamizując je i ożywiając.

Czytaj także: Mały salon. 10 projektów polskich architektów

 

Obłe kształty

Najmodniejsze meble i dodatki charakteryzują łagodne krzywizny. Zaokrąglone podłokietniki, przepastne siedziska i wygodne oparcia sof czy foteli to obietnica komfortowego odpoczynku – wręcz zapraszają, żeby się w nich zagłębić i beztrosko relaksować. Przytulnością kuszą również przyjemne w dotyku tkaniny, jakimi zostały obite. To głównie aksamit, który najwyraźniej na dobre zadomowił się w aranżacjach wnętrz, nie tylko bogatych, ale też oszczędnych, co zresztą zasadniczo zmienia ich charakter. 

Źródło: Dutchhouse

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!