Najlepsze Domy
Urządzasz kuchnię otwartą na salon? Pamiętaj o tych 4 zasadach

Urządzasz kuchnię otwartą na salon? Pamiętaj o tych 4 zasadach

Przedstawiamy kilka zasad, którymi warto się kierować, urządzając stylowy i funkcjonalny salon z otwartą kuchnią.

Otwarta kuchnia powinna stanowić naturalne przedłużenie pokoju. Obie przestrzenie muszą być spójne stylistycznie i kolorystycznie, zwłaszcza jeżeli ich wspólny metraż ogranicza nam pole do eksperymentów z designem.

Z nowoczesnym pokojem dziennym najlepiej komponować się będą meble o uniwersalnym, ponadczasowym stylu. Projektanci wnętrz stawiają na polerowane na wysoki połysk fronty i uchwyty o prostych formach. W kuchniach otwartych na salon nierzadko wykorzystuje się szkło, które może zastępować także płytki na ścianach.

To eleganckie rozwiązanie ma również jedną istotną zaletę – meble, urządzenia i wykończenia z tego materiału łatwo utrzymać w czystości, co sprzyja zachowaniu porządku oraz spójnej estetyki aneksu stanowiącego element pokoju dziennego.

Kuchenna zabudowa w niewielkiej kuchni powinna być przede wszystkim tak zaprojektowana, by pomieścić wszystkie niezbędne naczynia, przedmioty i akcesoria. Salon, którego częścią jest zabrudzona i nieuporządkowana kuchnia, z pewnością nie będzie dobrą przestrzenią do odpoczynku, relaksu czy rozrywki.

Wybierz urządzenia do zabudowy zamiast wolnostojących

Piekarnik, zmywarka i lodówka w salonie? Wolnostojące urządzenia AGD, szczególnie te ,,starej daty” raczej nie będą komponowały się z modną sofą, designerską komodą czy dekoracyjnymi zasłonami. Idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest AGD do zabudowy. Marka Samsung oferuje szeroką gamę nowoczesnych urządzeń, w tym także mikrofalówek z funkcją opiekania na chrupko i gotowania na parze. Jeżeli rzadko pieczemy i gotujemy, mikrofalówki marki Samsung mogą z powodzeniem zastąpić większy gabarytowo piekarnik.

Wyjątkowy design urządzeń do zabudowy pozwala na tworzenie kompozycji z meblami kuchennymi w różnych stylach, niezależnie od ich koloru, faktury czy rodzaju. Urządzenia wykończone w czarnym szkle, grafitowej czy szlachetnej stali nie tylko nie odróżnią się od aranżacji w pokoju dziennym, lecz będą stanowić jej doskonałe uzupełnienie. Stawiając na urządzenia do zabudowy mamy pewność, że ograniczona przestrzeń w kuchni zostanie odpowiednio zagospodarowana.

Alternatywą dla linii do zabudowy jest innowacyjne wzornictwo Kitchen Fit w lodówkach Samsung, które gwarantuje, że urządzenia będą idealnie dostosowane do linii frontów mebli kuchennych. Wybierając taką opcję podczas urządzania kuchni otwartej na salon,  zyskujemy także więcej miejsca do przechowywania żywności. Elegancki i nowoczesny design Kitchen Fit podkreśla podświetlany na niebiesko uchwyt.

 Zadbaj o odpowiednią wentylację

Uwielbiamy zapach pieczącego się brownie, jednak unosząca się w całym mieszkaniu woń smażonych frytek, która na długo osadza się na zasłonach, nie jest pożądanym skutkiem domowych popisów kulinarnych. Walkę z nieprzyjemnymi zapachami szczególnie często prowadzą właściciele mieszkań z otwartą kuchnią. Ważne jest, aby każdy, kto projektuje lub urządza kuchnię otwartą na salon, zadbał o odpowiednią wentylację. Do niwelowania niechcianych zapachów służy okap kuchenny.

Nieodpowiednio dobrany, zamiast zapobiegać ich rozprzestrzenianiu się w mieszkaniu, może powodować jeszcze większe zagęszczenie dymu czy pary będących wynikiem gotowania lub smażenia. Warto zatem wybrać urządzenie, przystosowane do naszych warunków mieszkaniowych, jak choćby jeden z nowoczesnych modeli okapów marki Samsung.

4 Design Days 2020: ikony designu, najwięksi architekci, projektanci, producenci, deweloperzy o inspiracjach i trendach w architekturze i designie. Już 6-9 lutego 2020 r. w Spodku i Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.
Zarejestruj się!

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!