×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Tak nowocześnie odnowionych  wnętrz przedwojennego dworku jeszcze nie widziałeś

Tak nowocześnie odnowionych wnętrz przedwojennego dworku jeszcze nie widziałeś

Autor: Radosław Zieniewicz
Dodano: 17 cze 2016 15:59
Zaktualizowano: 23 cze 2016 09:27

Transformacja wnętrz tego luksemburskiego dworku z 1920 roku przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno samego architekta wnętrz Erica Pigata, jak i samego właściciela. Efekt jest tym widoczniejszy, gdyż przed rozpoczęciem prac pomieszczenia z drugiego piętra, jak i poddasza były w opłakanym stanie. Efekty prac architekta i wykonawców można podziwiać w galerii zdjęć.

Transformacja wnętrz tego luksemburskiego dworku z 1920 roku przeszła najśmielsze oczekiwania zarówno samego architekta wnętrz Erica Pigata, jak i samego właściciela dworku. Efekt jest tym widoczniejszy gdyż przed rozpoczęciem prac pomieszczenia z drugiego piętra jak i poddasza były w opłakanym stanie. Efekty prac architekta i wykonawców można podziwiać w galerii zdjęć.

Gdy przegląda się zdjęcia tych wnętrz, aż trudno uwierzyć że są częścią historycznego dworku z 1920 roku z miasta Luksemburg, które jest stolicą Wielkiego Księstwa Luksemburga. 

Zła kondycja pomieszczeń położonych na drugiej kondygnacji oraz strychu dworku wymagały z jednej strony subtelnej, a z drugiej wnikliwej interwencji architekta oraz wykonawców. Dodatkowo klient zażyczył sobie, aby w jakichś sposób połączyć przestrzeń życiową na dwóch piętrach, ze względu na swoją kondycję zdrowotną.

Dach i schody na strych

Już istniejące otwory w dachu, podłogach i ścianach zostały celowe poszerzone. Stare wąskie i strome schody prowadzące na poddasze zostały zdemontowane. Zastąpiły je nowoczesne szerokie otwarte schody wykonane z drewna i stali.

Nowe schody nie tylko połączyły oba piętra, ale dzięki poszerzeniu dopuszczają więcej światła padającego z dachu do korytarza na drugiej kondygnacji.

Na strychu sześć ogromnych okien dachowych oraz okien w ścianach otacza wiszący okrągły, stalowy kominek umiejscowiony w centrum pomieszczenia.

Kamerowa atmosfera w dworku

Ponieważ stary dach przeciekał prace renowacyjne na strychu wymagały użycia 20-cm termoizolacji.

Duże i przestrzenne okna dachowe dopuszczają znacznie większą ilość światła do poszczególnych pomieszczeń dworku. Drewniana konstrukcja dachu została gruntownie odnowiona. Główne słupy i drewniane belki zostały celowo wyeksponowane.

Istniejące posadzki dębowe zostały częściowo naprawione. Tam, gdzie nie można było przeprowadzić ich renowacji wymieniono deski.

W głównych pomieszczeniach dworku położono nowe podłogi wykonane z jasnego dębu, aby wizualnie rozjaśnić pomieszczenia.

Wymieniono także umywalkę, WC i zainstalowano nowy system liniowego odprowadzenie wody pod prysznicem.

Transformacja i historia

Proste linie, jasne wnętrza i cienie rzucane przez naturalne światło nadają nowoczesnego wyglądu łazience oraz kuchni. Wszystkie stare instalacje elektryczne i hydrauliczne zostały zastąpione przez nowoczesną infrastrukturę.

We wnętrzach dworku dominują proste formy i linie, przy aranżacji pomieszczeń zdecydowano się na użycie delikatnych materiały i wyposażenia oraz subtelne kolory, tak aby nie przyćmiły kolekcje sztuki uzbierana przez właściciela.

Chociaż dom przeszedł ekstremalną transformacje to aranżacja wnętrz i charakter historyczny pozostał wierny pierwotnej koncepcji dworku.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

FORUM TYMCZASOWO NIEDOSTĘPNE

W związku z ciszą wyborczą dodawanie komentarzy zostało tymczasowo zablokowane.

Zobacz także