Najlepsze Domy
Sztukateria wraca do łask

Sztukateria wraca do łask

Sztukateria wewnętrzna, do której zaliczają się listwy przysufitowe, ścienne, przypodłogowe oraz rozety i ramy (obrazów, luster, itp.) święciła triumfy w okresie renesansu i baroku. Potem nieco zapomniana. Dziś wraca do łask i stanowi ciekawą ozdobę we wnętrzach urządzonych w różnych stylach.

Znana jeszcze z czasów starożytności sztukateria dziś znów wraca do łask i staje się aranżacyjnym hitem. Wspaniale prezentuje się zarówno w klasycznych, jak i nowoczesnych wnętrzach, z finezją zdobiąc domowe ściany. Pomalowana farbą w modnym kolorze wniesie do wystroju ciekawy akcent dekoracyjny i nada pomieszczeniom szyku.

Elegancka klasyka

Sztukateria to prosty sposób, by wprowadzić do salonu klimat z dawnych lat. Biała dekoracja na ścianie utrzymanej w tonacjach łagodnego beżu (np. Tender z palety Beckers Designer Colour) sprawi, że pomieszczenie zyska na przytulności i będzie uwodzić subtelnością i ponadczasową klasą. W panujący we wnętrzu styl wpisze się kanapa z obiciem w modne, kwiatowe wzory oraz prosty w formie drewniany stół.

Nowoczesny minimalizm

Sztukateria sprawdzi się też świetnie, gdy chcemy wprowadzić do wnętrza kontrastujące zestawienie barw. Biel zastosowana na 1/3 wysokości ściany stworzy zgrany duet z głębokim odcieniem (np. Midnight). Umiar w ilości kolorów oraz dodatków to recepta na udaną aranżację w nowoczesnym stylu.

Urban jungle

Miłośników natury urzeknie aranżacja utrzymana w odcieniach zieleni. Kolor Secret Garden z palety Beckers Designer Collection, którym pomalowano zarówno ścianę, jak i zdobiącą ją sztukaterię będzie świetnym tłem dla aksamitnej kanapy w podobnym odcieniu. Ten klimatyczny wystrój dopełnią drewniane meble oraz dodatki w roślinne printy.

Zobacz także: Wnętrza niedużego domu. 

 

 

 

 

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!