REKLAMA
Najlepsze Domy
Styl marynistyczny. Idealny na zbliżające się lato

Styl marynistyczny. Idealny na zbliżające się lato

Charakterystyczna dla stylu marynistycznego jest biel i jasne beże urozmaicone pastelowymi dodatkami nawiązującymi do barw morskich głębin. Wiklinowe sofy z obitymi białym płótnem siedziskami, jak również meble z bielonego drewna. Na tkaninach pojawiają się charakterystyczne dla stylu morskiego motywy – granatowe i niebieski pasy, przywołujące kolory ubrań wilków morskich, czy zabawne nadruki głębinowych stworzeń.

Lato to idealny czas by w naszych wnętrzach pojawił się styl marynistyczny. Jasne meble, dodatki z morskimi i żeglarskim motywami i naturalne materiały pasują niemal do każdego wnętrza. Odświeżą wnętrze, ale również wprowadzą lekką letnią atmosferę.

Wnętrze, któremu chcemy nadać charakter kojarzący się z wakacyjnym klimatem, nie może obejść się bez akcesoriów inspirowanych żeglarstwem. Kotwice, wyplatane z wikliny koła ratunkowe czy szkło ozdobione surowym, grubym sznurkiem bezsprzecznie kojarzą się z portem jachtowym i sprawdzą się jako niebanalne dodatki.

Ciekawą propozycją HOUSE&more są dekoracyjne figurki w kształcie rozgwiazd, koników morskich i koralowca. Uzupełnieniem takiej pełnej luzu aranżacji może być klasyczna zastawa i sztućce lub białe patery w kształcie ryb.

  • Marianna,

    piękne są takie marynistyczne klimaty.Ja lubię je od dawna, ostatnio odświeżałam ściany, właśnie biel i beże - malowałam śnieżką. Postawikłąm też na dużo dodatków, ikea i pepco to moje ulubione. Sporo można znaleźć w home and you i też się tam wybieram w następnym tygodniu