×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Schody we wnętrzu - zobacz trendy na 2020 rok

Schody we wnętrzu - zobacz trendy na 2020 rok

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 02 gru 2019 14:00

Z roku na rok trendy we wnętrzach ewoluują i zaskakują zupełnie nowymi wzorami, fakturami i kolorami. Nie inaczej jest w przypadku schodów. Bo to już nie tylko kilka stopni i balustrada, które mają wkomponować się w aranżację. To oryginalne rozwiązania, które tak samo jak wszystkie inne elementy wyposażenia wnętrza, muszą iść w zgodzie z duchem czasu.

Schody urosły do rangi elementu wyposażenia wnętrza, dlatego muszą być spójne ze stylem, w którym urządzamy nasz dom. Dla tych, którzy budują się lub szykują do generalnego remontu przygotowaliśmy zestawienie topowych modeli, które odpowiadają najgorętszym trendom przewidzianym przez projektantów na 2020 rok.

Loftowa szarość zamiast skandynawskiej bieli

W 2020 roku mamy pożegnać minimalizm i skandynawską biel. W ich miejsce do głosu dojdą ciemne odcienie materiałów wykończeniowych, które będą charakteryzować nowoczesne przestrzenie loftowe i aranżacje industrialne. W przypadku schodów będą to wyraźne, mocne w odbiorze modele oparte na metalowych, malowanych na ciemne kolory (szczególnie czerń i szarość) konstrukcjach. Wykańczane połyskującymi, szklanymi detalami będą niwelować wrażenie monochromatyczności, a uzupełniane o drewno będą ocieplać domowe wnętrza.

Reprezentacyjny mat zamiast eleganckiego połysku

W 2020 roku, szczególnie w dużych wnętrzach, pojawi się sporo matowych powierzchni. Nowoczesne salony i kuchnie wypełnią meble o jednolitych, nieodbijających światła frontach. Trend ten widoczny będzie też w schodach, a objawi się przede wszystkim bardzo reprezentacyjnymi balustradami wykonanymi z metalu o matowym odcieniu. Ich elegancki charakter będzie nobilitował wnętrza, dając równie spektakularny efekt, co stojący w alternatywie, modny w mijającym roku styl glamour.

Ciemna strona drewna

W 2020 roku do aranżacji wnętrz wraca ciemne drewno, które świetnie zagra z najmodniejszymi w sezonie kolorami – szarościami, chłodnymi beżami, granatem, a także odcieniami złota i miedzianego różu. Aranżując schody będzie można sięgnąć po klasyczne gatunki, jak orzech czy dąb, bądź pójść o krok dalej decydując się na egzotyczne wenge czy mahoń. W nowoczesnym wnętrzu takie ciemne stopnie, szczególnie w przypadku schodów dywanowych, pozbawionych konstrukcji, będą grały pierwsze skrzypce. Uzupełnione o współczesny akcept w postaci oryginalnej balustrady, wykonanej np. z metalu, będą robiły piorunująco dobre wrażenie.

Geometryczne wzory

W 2020 roku zrezygnujemy ze stonowanych dodatków na rzecz geometrycznych detali, które pozwolą na tworzenie wyrazistych i poukładanych aranżacji. W przypadku schodów geometria ujawni się w pięknie zaprojektowanych, niebanalnych, metalowych balustradach i konstrukcjach, które będą dodawać im temperamentu, dając przy tym świetny, przestrzenny efekt wizualny.

Uproszczone, ale nie proste formy

Ciemne odcienie drewna, szaro-czarne wybarwienia materiałów wykończeniowych, geometryczne wzory oraz matowe powierzchnie mogą przytłaczać. Dlatego podczas urządzania wnętrza warto odpowiedzieć na pytanie, co ma w nim grać pierwsze skrzypce. Jeżeli schody mają być jedynie tłem dla współczesnej aranżacji, wtedy projektanci polecają modele o uproszczonej formie, w których na pierwszym planie znajdują się stopnie, a konstrukcja jest albo ukryta w ścianie, albo ma formę jednego, centralnie umieszczonego słupka. W takim przypadku balustrada jest wizualnie zbędna, o ile względy bezpieczeństwa nie przemawiają za jej montażem.

2020 rok we wnętrzach przejawia się bardzo ekscytująco. Coraz mniej w nich minimalizmu i nurtów skandynawskich, a coraz więcej elementów, których nie widzieliśmy od lat lub których we wnętrzach nie widzieliśmy w ogóle. Domy, które będą urządzane w tym roku będą więc prawdziwą skarbnicą współczesnego designu i wyrafinowanego smaku.

Źródło: Rintal Polska.

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także