×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
Przyjęcie komunijne. Jak je zorganizować?

Przyjęcie komunijne. Jak je zorganizować?

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 24 kwi 2018 08:00

Nieważne, czy decydujesz się na zorganizowanie przyjęcia komunijnego w domu, czy w ogrodzie, musisz zastanowić się nad wielkością i umiejscowieniem stołu. Kolejny krok to odpowiednie usadowienie gości – pamiętaj, aby to dziecko siedziało w najważniejszym miejscu. Jeśli już wiesz, jak będzie wyglądać przestrzeń, w której odbędzie się uroczysty obiad, oraz w jaki sposób usadowisz gości, możesz przejść do dekorowania stołu. Od czego zacząć?

Przyjęcie komunijne, choć pozornie podobne do innych domowych imprez, rządzi się swoimi prawami. Sprawdź, o czym mowa, aby uniknąć niepotrzebnego faux pas.

Po pierwsze: kolorystyka

Zgodnie z tradycją tkaniny, zastawa obiadowa oraz dodatki znajdujące się na stole podczas przyjęcia komunijnego powinny być utrzymane w kolorze białym. Dzięki temu aranżacja pasuje do odświętnego i eleganckiego charakteru uroczystości pierwszej komunii świętej. Wybór dekoracji o tej barwie może być jednak monotonny aranżacyjnie. Aby tego uniknąć, zdecyduj się na różne rodzaje tkanin (np. len, koronki) lub faktur (delikatne zdobienia na zastawie stołowej).

Możesz też włączyć do aranżacji stołu jeden dodatkowy akcent kolorystyczny np. w postaci pastelowych podkładek pod talerze, bieżnika czy serwetek. To sprawi, że dekoracja nadal zachowa subtelny wygląd, a jednocześnie zyska wyrazistszy charakter w wybranym przez Ciebie stylu. Jaki kolor wybrać? Sprawdzą się tutaj np. romantyczny błękitny, dziewczęcy różowy, stonowany beżowy lub skandynawska szarość.

Po drugie: dodatki

Jeśli kolorystyka komunijnego stołu jest neutralna, warto zwrócić szczególną uwagę na wybór dodatków. Na stole nie powinno zabraknąć podkładek pod talerze lub bieżnika, serwetek wraz ze stylowymi obrączkami na serwetki oraz eleganckich naczyń na przekąski i ciasta.

Podczas wybierania dodatków na stół pamiętaj o zasadzie „im mniej, tym lepiej” – zarówno pod względem liczby wybieranych akcesoriów, jak i kolorystyki czy materiału. Najlepiej sprawdzą się elementy szklane lub w złocie, srebrze czy miedzi.

Po trzecie: kwiaty

Na uroczyście udekorowanym stole nie może zabraknąć kwiatów. Bukiety (jeden duży na środku lub dwa mniejsze po bokach stołu) zwrócą uwagę gości oraz rozweselą minimalistyczną stylizację. Najlepiej sprawdzą się kolorowe, wiosenne kwiaty np. w żółtym, niebieskim czy różowym kolorze. Co więcej świetnie wyróżnią się na tle białych tkanin i dodatków znajdujących się na stole. Możesz wybrać np. piwonie, chabry, tulipany lub frezje.

Po czwarte: zastawa stołowa

Dekoracja stołu nie byłaby kompletna, gdyby nie pełna i odpowiednio dobrana zastawa stołowa. Wybór talerzy, sztućców i szkła na przyjęcie nie należy zostawiać na ostatnią chwilę. Lepiej zaplanuj wcześniej, ile kompletów i jakiego rodzaju naczyń będziesz potrzebować. Nic nie wygląda gorzej niż niedobrane lub niepasujące do siebie elementy zastawy obiadowej. Przed przyjęciem warto też dokładnie zaplanować ułożenie potraw na stole i przygotowanie miejsca na położenie wazy na zupę czy mis z dodatkami do obiadu.

W trakcie dekorowania komunijnego stołu kieruj się powyższymi zasadami, a zyskasz pewność, że przyjęcie przebiegnie zgodnie z planem i wszyscy goście będą zadowoleni. 

Źródło: www.dekoria.pl

Czytaj także: Ciekawe meble ogrodowe.

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także