×
Subskrybuj newsletter
dobrzemieszkaj.pl
Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.
Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNER PORTALU
Przepis na przytulną sypialnię

Przepis na przytulną sypialnię

Autor: Wojciech Napora
Dodano: 30 wrz 2019 20:00

Letnia przewiewność zaczyna ustępować miejsca jesiennej przytulności. Dzięki temu nasze sypialnie zaczynają przypominać prawdziwe oazy błogiego odpoczynku. Im więcej tkanin dekoracyjnych pojawi się we wnętrzu pomieszczenia, tym lepiej. Bogaty wybór faktur pledów i narzut pozwala stworzyć wymarzone miejsce do codziennego relaksu. Od grubych splotów wełny, przez imitacje zwierzęcych futer po zupełnie gładkie, naturalne tkaniny. Ważne, aby nie ograniczać się wyłącznie do jednej dekoracyjnej narzuty.

Przed nami długie i spokojne wieczory. To doskonały czas nie tylko na regenerację po intensywnym lecie, ale również czas na ulubione przyjemności – jak chociażby lektura „zapomnianych” książek, czy emocjonujące seanse filmowe. Wieczory spędzone w domowym zaciszu sprawią nam jeszcze więcej frajdy, jeżeli aranżację pomieszczeń w naszych mieszkaniach dopasujemy do panującej pory roku. Jak sprawić, by w sypialni zagościła przytulna atmosfera? Oto kilka praktycznych wskazówek.

Królewskie posłanie

Elementami wzmagającym poczucie przytulności w sypialni będą poduchy. Podobnie, jak w przypadku pledów i narzut – im więcej umieścimy ich na łóżku, tym lepiej. Zadbajmy o faktury, które nasze zmysły odbierają jako „przytulne” i przyjemne – bardzo dobrym pomysłem okażą się „włochate” poduchy lub takie, które są zakończone frędzlami. Jeśli chodzi o kolorystykę – zależy ona od strategii, którą zdecydujemy się przyjąć. Poduszki mogą być dopełnieniem spójnej kolorystycznie przestrzeni lub dodatkami, które będą z nią kontrastowały. Wybór zależy tylko i wyłącznie od waszego wyczucia.

Zagłówki z „wypukłościami”

Wiemy już, jakie akcesoria nadadzą wnętrzu przyjemny charakter. Nadszedł czas na kilka wskazówek dotyczących najważniejszego mebla w sypialni – łóżka. Tapicerowane posłanie świetnie sprawdzi się jako jesienne miejsce odpoczynku – zagłówek pozwoli oprzeć się wygodnie i pogrążyć w lekturze wciągającej powieści lub w oglądaniu ulubionego serialu. Na co zwrócić uwagę wybierając konkretne wezgłowie łóżka?

Zobacz także: Motyw natury we wnętrzu. 

Istnieje wiele rodzajów zdobień zagłówków. W sypialni, w której najbardziej zależy nam na przytulności, bardzo dobrze sprawdzą się wezgłowia pikowane, z estetycznymi wypukłościami, powstałymi w wyniku starannego, ręcznego wykończenia wezgłowia. Dzięki temu zyskamy niezwykle komfortowe i bardzo estetyczne oparcie. Co więcej, wypukłości nadadzą posłaniu przyjemnej lekkości i efektownie będą uzupełniały się z puszystymi, dekoracyjnymi tkaninami – podpowiada Artur Wasążnik, ekspert marki Comforteo.

Miękkie dywany

Skierujmy teraz uwagę nieco niżej. Dywany są kolejną grupą tkanin, które w efektowny sposób dopełnią wnętrze przytulnej sypialni. Podobnie jak z wcześniejszymi dodatkami – kwestia faktury i kolorystyki zależy od naszych upodobań. Ważna jest natomiast jakość materiału i to ona powinna być naczelnym kryterium wyboru. W końcu poza walorami czysto estetycznymi, dywany pełnią również inną „funkcję”, którą z całą pewnością docenią nasze stopy podczas wstawania z łóżka. Zadbajmy o to, by pierwszy krok każdego dnia, był przyjemny i pozytywnie nastrajał nas na cały dzień.

Nastrojowe oświetlenie

Ostatnim elementem pięknej i przytulnej aranżacji sypialni jest odpowiednie oświetlenie. Nastrojowe światło ma olbrzymi wpływ na nasze samopoczucie – zwłaszcza wtedy, kiedy pogoda za oknem nie nastraja zbyt pozytywnie. Dlatego przydatne okażą się lampy stołowe z żarówkami o ciepłej barwie światła. Forma lamp nie jest bardzo istotna – ważne, by pasowały do ogólnego wystroju wnętrza i znajdowały się blisko łóżka. Dodatkowym źródłem światła, który pozwoli wprowadzić do sypialni intymny, nastrojowy klimat, będą oczywiście świece – zapachowe lub bezwonne, w zależności od tego, jaki rodzaj preferujemy.

Źródło: Comforteo.

 

Nie przegap najważniejszych wiadomościObserwuj nas w Google NewsObserwuj nas w Google News

Komentarze

Zaloguj się

Zobacz także