REKLAMA
Najlepsze Domy
Przedwojenny apartament w "czarno-białym" wystroju z niebieskimi akcentami

Przedwojenny apartament w "czarno-białym" wystroju z niebieskimi akcentami

Z okien tego klasycznego, przedwojennego apartamentu rozpościerają się wspaniałe widoki na Hudson River Park. Sam apartament jest położony niedaleko stylowego Manhattanu w Nowym Jorku. Wnętrza tego apartamentu pozostawały nietknięte przez 50 lat, zanim architekci ze StudioLAB na dobre zajęli się jego gruntowną renowacją.

Kiedy młoda para, wraz z dwójką dzieci, zakupiła ten apartament o powierzchni użytkowej 236 m2 dostrzegła niebywały potencjał w jego zaniedbanych wnętrzach. Jednak aby go wydobyć potrzebna był profesjonalna pomoc i wsparcie.

Wyzwania podjęli się architekci ze StudioLab, którzy gruntownie zmieniając wnętrza tego apartamentu, kierowali się potrzebami i wymaganiami przyszłych jego mieszkańców. A ci zapragnęli bardziej nowoczesnego otwartego planu pomieszczeń, jednocześnie zachowując te najbardziej charakterystyczne, przedwojenne akcenty.

Udane połączenie

Architekci zastali zaciemnione i ciasne pomieszczenia. Ich zabudowa nie tylko uniemożliwiała przedostanie się naturalnego światła do wnętrz, ale jednocześnie przysłaniała wspaniałe widoki na krajobraz Hudson River Park.

Podczas gruntownej renowacji zburzono ściany i stworzono całkowicie nowy, otwarty układ pomieszczeń, typowy dla nowoczesnego, nowojorskiego budownictwa.

Pomieszczenia wyróżnia ułożony w „jodełkę” parkiety w kolorze węgla drzewnego, któremu przeciwstawiona została jasne, dobrze doświetlone wnętrza z śnieżnobiałymi ścianami i sufitami.

"Czarno-białą" aranżację wnętrz uzupełniają ciemnoniebieskie dodatki widoczne w postaci modnych mebli kuchennych czy szafek naściennych.

Zobacz też typowy amerykański dom z lat 50-tych ubiegłego wieku po gruntownej renowacji.

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij i dodaj pierwszy!